+        Tvrdosť– je to bez pochýb ich najväčšia výhoda. Keď akryl zaschne, stvrdne a pazúriky sú nezničiteľné. Pomôžu Vám vyhrať boje napr. s otváraním obálok, ale poradia si aj s otváraním plechoviek.
 
–          Údržba– zapúšťanie akrylových nechtov sa možno nezaobíde bez šomrania a tiež zasiahne Vašu peňaženku. Najmä ak Vaše nechty rastú rýchlo, založte si pre ne malý fond, ktorý budete mať v prípade potreby pripravený.

gelové nehty
 
+        Rôznorodosť– s akrylovými nechtíkmi si môžete dovoliť rôzne experimenty s ich dĺžkou a tvarom, kedykoľvek sa Vám zachce. Štvorcové, okrúhle, mandľové, špicaté – skutočná nechtová maniačka sa v tom vyžíva!
 
–          Poškodenie– chráni Váš necht pred poškodením a pomáha mu rásť, ale po odstránení akrylu zistíte, že Váš prirodzený necht je tenký a láme sa. Nezáleží veľmi na tom aké ošetrujúce prípravky ste na necht použili.
 
+        Kreativita– môžete si s nimi dovoliť čo sa Vám zachce, pričom nejde len o dĺžku a tvar. Máte možnosť popustiť uzdu svojej fantázii a vyblázniť sa vo farbách, povrchových úpravách a doplnkoch https://www.d-nails.sk/, ktoré Vaše nechty dovedú k dokonalosti.
 
–          Prestávky– niekedy si musíte dať pauzu. Vaše prírodné nechty potrebujú raz za čas regeneráciu. O to viac sa však budete tešiť, keď sa vrátite k akrylovému ošiaľu!
 
+        Dokonalosť– sú síce umelé, ale ak sú urobené správne a s láskou, Vaše tajomstvo ostane neodhalené. Dajú sa výborne prispôsobiť, zbrúsiť na potrebnú šírku, dĺžku a hrúbku. Je naozaj ťažké zamerať kde končí Váš necht a kde začína akrylová náhrada.
 
–          Zápach– chemický zápach je jedným z dôvodov prečo nosia šikovné manikérky masky. Ani Vy by ste nemali inhalovať tieto výpary po dlhú dobu. Neznesiteľný smrad Vám môže spôsobiť bolesti hlavy.

akrylové nehty
 
+        Jednotnosť– je vedecký dokázané, že nechty na ruke, ktorú používame častejšie, rastú rýchlejšie. Situácia sa komplikuje, ak sa Vám niektorý necht začne štiepiť a zvažujete či ho zbrúsiť alebo ešte nechať tak, pretože potom Vám bude ľúto, ak bude rozdiel priveľký a budete musieť skrátiť všetky. Akrylové nechty Vás dilemy ušetria.
 
–          Čistenie– akokoľvek blízko máte k čistote, niekedy sa stane, že si svoje ruky zašpiníte. To, čo sa dostane pod necht, si bude vyžadovať väčšiu trpezlivosť pri odstraňovaní.