Človek je počas celého roka bombardovaný rôznymi udalosťami, ku ktorým patrí dávanie darčekov. Najväčším zaberákom sú Vianoce, no ani narodeniny, promócie, či iné drobné oslavy sa bez obdarovania nezaobídu. A to je častokrát kameňom úrazu. Výber vhodného darčeka, ktorý skutočne poteší je veľmi ťažké. No a práve tu prichádzajú na pomoc kamenné a internetové kníhkupectvá pripravené pomôcť. Zostáva sa už len správne rozhodnúť.

srdce
 
Zistite si záujmy
 
Nie je kniha ako kniha. Je možné v dobrej viere kúpiť najnovší bestseller, ale nemusíte tým ulahodiť každému. Je viac ako vhodné poznať záľuby človeka, ktorého chcete obdarovať a podľa toho voliť tematiku. Pôjde o historický román? Obsiahly návod na skladanie origami? Alebo knihu o údržbe záhrady? To musíte vedieť vy.
 
Kúpte poukážku
 
Asi najjednoduchší spôsob ako niekomu urobiť radosť prostredníctvom kníhkupectva. Podarujte poukážku so sumou peňazí a o svoj vysnívaný darček sa dotyčný s radosťou postará sám. Predídete tak aj pomerne trápnej situácii, ak by sa vám náhodou podarilo kúpiť niečo, čo už váš cieľ má. Kníhkupectvá ponúkajú aj širokú škálu iných vecí, od čajov, po diáre a zápisníky, či kancelárske potreby … každý tam nájde niečo užitočné.
 
Doplňte sériu
 
Počuli ste už človeka, ktorému chcete knihu kúpiť ponosovať sa, že mu chýba niečo do zbierky? Zapamätajte si to a urobte mu radosť práve kúpou časti celku, po ktorom tak dlho túžil. Alebo si z toho môžete urobiť aj tradíciu. Každý sviatok podarujete ďalšiu knihu zo série a tým pádom sa možno aj niekoľko rokov nemusíte strachovať o nedostatok inšpirácie.

knihy
 
Na záver si pamätajte, že nejde v prvom rade o darčeky, ale hlavne o šťastie v rodine a dobré priateľské vzťahy. Sviatky by nemali byť o darčekoch, ale o spoločnom trávení času. Dary sú len príjemným a vítaným spestrením pekných príležitostí.