Ľudia majú často pocit, že svojich blízkych veľmi dobre poznajú. Ale často sa stane aj to, že si vôbec neuvedomia, že vlastne nemajú ani len tú najmenšiu predstavu o tom, čo by vlastne chceli a čo je pre nich skutočne dôležité. Zistíte to najlepšie vtedy, keď im chcete kúpiť nejaký darček. Vtedy sa určite veľmi často pozastavíte nad tým, že neviete, čo by toho druhého potešilo. A vtedy vám je jasné, že by ste mali asi zapojiť všteky mozgové závity, aby ste zistili, čo je vlastne pre osobu, ktorá vám je blízka, naozaj dôležité. Porozmýšľajte nad tým.

přívěšk
 
Každý chce darovať niečo, čo bude výnimočné. Čo bude pre toho druhé naozaj veľmi veľa znamenať. Pravdou však zostáva aj to, že môžete chcieť čokoľvek, vždy sa však uchýlite k tomu, že kúpite niečo smiešne predražené v nádeji, že to nakoniec zafunguje. Nie vždy to však platí.
 
Určite ste mali niekedy pocit, že aj keď ste sa snažili, darček sa z nejakého dôvodu nepáčil alebo proste nesplnil očakávania. Ide však o nápad a o kvalitu, nie o kvantitu. Skúsili ste niekedy niečo jednoduché, ako sú napríklad strieborné retiazky? Asi je jasné, že aj takáto maličkosť občas zafunguje tak dobre, že sa vám tomu nebude chcieť veriť.
 
Znie to možno obyčajne a jednoducho, ale opak je pravdou. Práve to je naozaj veľmi dôležité, že ste sa snažili a že ste chceli, aby ma na vás daný človek naozaj úžasnú pamiatku, ktorá bude vyzerať tak dobre, že sa vám tomu nebude chcieť veriť.

stříbrné šperky
 
Pamiatka je občas naozaj za všetky drobné. Nemusí to byť nič drahé. Nemusí to byť nič veľké. Niekedy proste naozaj stačí, že je darček od srdca a že znamená niečo výnimočné a úplne to stačí k tomu, aby bol človek spokojný. Ide však len o vás a o to, ako sa k tomu v konečnom dôsledku postavíte vy sami. Skúste to a uvidíte sami. Teraz je to už iba na vás, tak to skúste a uvidíte, že to naozaj zafunguje.