Vrátane daní, ktoré by vozidlo umiestnilo do cenovej kategórie medzi 74.828€ a 90.655€ za základnú verziu vozidla v Nemecku. Avšak hlavný finančný riaditeľ Porsche Lutz Meschke povedal, že by chcel ponúknuť výkonnejšie verzie ako napríklad Taycan Turbo S, ktoré by mohli byť ocenené až na 200 000€.
Dva synchrónne elektromotory dodávané talianskym Magneti Marelli majú výkon viac ako 600 koní a akceleráciu z 0 na 100 za menej ako 3,5 sekundy. Cieľom je vytvoriť najrýchlejšie elektrické auto, ktoré by prešlo nemecký okruh Nordschleife za menej ako 8 minút.

tachonmetr

Meier sa vyjadril, že aj keď sú asynchronické elektrické motory cenovo dostupnejšie, majú jednu veľkú nevýhodu a tou je, že motor môžete ľahko preťažiť, hlavne pri rýchlej akcelerácii.
Osemsto voltová lítio-iónová batéria vytvorená spoločnosťou Draexlmaier Group mimo Stuttgartu sa skladá z "vrecúšok" získaných od kórejskej spoločnosti LG Chem v konkrétnom pomere výkonu k energii, ktorý vnáša rovnováhu do výkonu.
Systémy vzduchotechniky a klimatizácie v automobiloch, bez ohľadu na pohonné systémy, sa stali neoddeliteľnou súčasťou pohodlia kabín automobilov. Globálne otepľovanie spôsobuje extrémne výkyvy počasia a teplôt, preto sa zvyšujú aj požiadavky na efektívne riešenia vzduchotechniky v aute, tak aby bolo zabezpečené maximálne pohodlie.

logo

Spolu zhruba 400 batériových článkov gravimetrickej energie sa rovná 270 wattoch na kilogram, čo je porovnateľné s najnovšími technológiami na dnešnom trhu.
Taycan zvládne takmer 500 km na jedno nabitie. Potom stačia iba 4 minúty na dobitie batérie na rýchlo nabíjacej stanici s výkonom 350 KW a môžete pokračovať ďalších 100 km. Pre porovnanie, Porsche odhaduje, že Tesla vyžaduje dvojnásobok tejto doby.

Vedúci výroby Porsche Albrecht Reimold tvrdí, že sú schopní vyrobiť 20.000 modelov ročne pri dvojzmennom pracovnom čase.

5.0
03