Telo sa nám snaží dať najavo čo mu chýba. Vyvoláva v nás rôzne chute, ktorými sa snaží doplniť to čo pre svoje správne fungovanie potrebuje. Ak Vás sem-tam prepadne chuť na niečo kyslé, či horké vedzte, že za tým môže byť niečo viac ako len obyčajná chuť.

feferona

Dostali ste chuť na niečo kyslé?
Pri chuti na niečo kyslé sa ozvala Vaša pečeň a žlčník. Potrebujú doplniť vitamíny a látky, prospešné práve pre ne. Zároveň kyslé potraviny zmäkčujú pečeň, zlepšuje chuť do jedla a očisťuje organizmus.
Táto chuť Vás môže prepadnúť aj keď máte málo kyseliny žalúdočnej, čo môže spôsobiť tráviace ťažkosti.
Chuť na kyslé nepodceňujte. Doprajte si acidofilné mlieko, alebo kyslú kapustu. Konkrétne acidofilné mlieko udrží črevnú mikroflóru v rovnováhe, zabráni množeniu škodlivích mikroorganizmov a zníži riziko rakoviny hrubého čreva. Kyslá kapusta má podobné účinky, naviac obsahuje veľa vitamínu C. Všetko ale s mierou.  Veľa kyslého by mohlo viesť k prekysleniu organizmu, čo tiež nie je dobré.

Dostali ste chuť na niečo horké?
Telo sa Vám snaží povedať, že potrebuje detox. Potrebuje sa zbaviť škodlivých látok, ktoré sa v ňom zhromažďovali a ich množstvo už presiahlo hranicu tolerantnosti. Okrem toho potraviny s horkou chuťou podporujú činnosť čriev, celkovú látkovú premenu a priaznivo pôsobia na organizmus.
Dajte si grapefruit. Jeho horká chuť upokojí Vaše chute. Látky, ktoré spôsobujú chuť tohto ovocia spaľujú tuky a stabilizujú látkovú premenu cukrov. Cukry sa nepremieňajú do tukov (ako zásoba energie).

grapfruit

Dostali ste chuť na niečo pikantné?
Štipľavé papričky, korenisté jedlá,… ak Vám to nezchádza z rozumu a Vaše telo Vám naň robí väčšie a väčšie chute ozvali sa Vaše pľúca. Po zjedení niečoho pikantného vdychujeme viac vzduchu. Kapsaicín obsiahnutý v papričkách zrýchľuje náš metabolizmus a tým pádom sa podporuje spaľovanie tuku.
Nemusíte si hneď dávať čili papričku. Pri varení používajte rôzne korenia, okrem nových chutí jedla získate aj perfektnú postavu.
Ani s papričkami to neprežeňte. Pálenie úst, dráždivý kašeľ a podráždenie hrdla sú len prvými znakmi toho, že ste to s niečím štipľavým prehnali.