Keďže sa snažíme čo najviac minimalizovať prestoje, status kúpeľne sa zvyšuje. Túžba po zmene už nie poháňaná len čisto praktickými potrebami, ale mnohí z nás renovujeme s pocitom uvoľnenia a predstavou rozmaznávania sa www.hisys.sk/myslite-aj-na-kupelnu/.

koupelna

Okrem jednoduchých rekonštrukcií plánujeme aj ďalšie kúpeľne pripojené k spálni napríklad. Bez ohľadu na váš dôvod, renovácia je vážny zásah a môže byť zložitý. Vyžaduje si celú škálu vybavenia a technických zručností, často vo veľmi kompaktnom priestore. Z tohto dôvodu starostlivé plánovanie od začiatku zabráni nákladným chybám.

Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi

1. Posúďte svoje potreby
Začnite tým, že vypracujete svoje kľúčové priority. Rodinná kúpeľňa alebo svätyňa v štýle kúpeľov bude vyžadovať dlhý zoznam špecifikácií a príslušenstva, ktoré môžu zahŕňať vaňu, samostatnú sprchu, dvojité umývadlá a hromadu skladovacích priestorov.
Potom sa opýtajte, aký priestor si myslíte, že dosiahnete. Hľadáte útočisko, alebo povzbudenie a energiu? To ovplyvní príslušenstvo a farebnú schému, ktorú si vyberiete. Zabudnite na súčasný stav a namiesto toho si predstavte, ako by mala vyzerať.

2. Naplánujte si rozloženie

Nemeňte rozloženie bez rozmyslu. Ak je to pre vás teraz funkčné, držte sa toho. Je to oveľa lacnejšia možnosť, pretože pohyblivé odpadové a vodné potrubia môžu byť drahé.

interiér

Výmena kovania, podlahových krytín a dlaždíc alebo obkladových stien je rýchly spôsob obnovenia. Ak vaše rozloženie nie je úplne správne, premýšľajte o spôsoboch, akými by ste mohli urobiť malé, ale účinné zmeny. Namontovanie posuvných je vynikajúcim spôsobom ako získať priestor.

Ak plánujete zmeniť rozloženie, merajte. Poznačte si polohu dverí, okien a akýchkoľvek potrubí. Mohlo by to pomôcť pri kreslení grafu na grafovom papieri alebo pomocou online dizajnu.

Je tiež dobrý nápad navštíviť miestny kúpeľňový showroom a požiadať o radu, pretože dizajnéri budú mať viac skúseností v maximalizácii priestoru pri súčasnom minimalizovaní nákladných chýb.

Nakoniec, majte na pamäti, ako by sa vaše potreby v nasledujúcich rokoch mohli zmeniť. Len preto, že v tvojom živote nepotrebuješ kúpele… nemusí to byť vždy tak. Vaša rodina sa môže rozrásť.

5.0
02