Podznačka elektromobilov „i“ u mníchovskej značky sa už nejakú dobu nedočkala nového príspevku. BMW na ňom ale teraz usilovne pracuje, budúci model, ktorý bude pravdepodobne označený ako BMW i5, bude vychádzať zo štúdie predstavenej  vo Frankfurte.

volant

Nové elektrické BMW budúcnosti bude tretím príspevkom do rady i. K mestskému automobilu i3 a športovému i8 pribudne v blízkej budúcnosti i klasický sedan určený na dlhšie cestovanie. Ten má byť čistým elektromobilom, takých bude do roku 2025 v ponuke nemeckej automobilky BMW celkovo dvanásť, elektrifikovaných modelov (teda i plug-in hybridov) bude celkom 25.
Štúdia i Vision Dynamics naznačuje predovšetkým budúci design, na konkrétne technické údaje bolo zatiaľ BMW skúpe. Automobilka sa iba chváli tým, že automobil prejde na jedno nabitie šesťsto kilometrov, maximálna rýchlosť bude za hranicou 200 km/h a stovku zvládne štúdia za menej ako  štyri sekundy. Tým je prakticky jasné, kam BMW mieri, budúce i5 sa vydá na stretnutie s „veľkým“ modelom Tesla Model S.

bmw

Design BMW označuje za štvordverové Grand Coupé, môžeme sa teda nechať prekvapiť, či finálny automobil dostane označenie i5 alebo zvolí párnu číslici, ktorá je pre tieto verzie u BMW v poslednej dobe obvyklejšia. Design štúdie je dosť výrazný a v svetle konceptu veľkého SUV X7 i menej kontroverzný, ničmenej BMW si na i Vision Dynamics celkom jasne dokazuje, kam až môže v zmene charakteru svojich automobilov zájsť.  Isté je, že automobily divízie i sa budú vzhľadovo naďalej viac odlišovať od klasických modelových rád.

vnitřek

Vzhľad automobilu sa nesie v duchy filozofie „menej je niekedy viacej“. Prím tu hrajú veľkú súvislé plochy a auto sa snaží maximálne maskovať špáry a prechod medzi presklenými plochami a plechmi karosérie je čo najplynulejší. Výsledok ale i napriek tejto snahe pôsobí pomerne divoko.

Nové BMW na baterky pôjde proti Tesle
Share