Viete načo vlastne slúži maska na pleť? Prečo potrebujeme takéto procedúry? Existuje 5 hlavných účelov masiek:
·         stimulácia krvného obehu;
·         hlboké čistenie a znižovanie pórov;
·         hydratácia a výživa;
·         boj proti zápalu;
·         bielenie kože, vyhladenie tónu tváre.

maska

Použitie masiek doma
Vedenie kúpeľných procedúr doma sa môže zmeniť na skutočnú relaxáciu. Zapnite svoju obľúbenú, relaxačnú hudbu, pripravte si bylinkový alebo ovocný čaj, pripravte si masku na tvár a vychutnajte si život. Je dôležité mať na pamäti, že tieto postupy je možné vykonávať iba na čistej pokožke. Nezabudnite na možné alergické reakcie a tiež uistite sa, že všetky zložky masky sú čerstvé a len najvyššej kvality. Nižšie sú uvedené 4 „kľúčové“ masky pre každý typ kože.

Maska na báze jogurtu – pre normálnu pokožku
Táto maska ​​je veľmi jednoduchá, ale účinná – poskytuje dobrý nutričný a zvlhčujúci účinok. Hlavnou opatrnosťou je použitie čerstvého prírodného jogurtu bez akýchkoľvek prísad a cukru. Vezmite si šálku jogurtu a pridajte k nemu pol šálky bežných ovsených vločiek. Zmiešajte ingrediencie a pridajte pár čajových lyžičiek medu. Výsledná hmota sa aplikuje na tvár a krk a nechá sa 10 až 15 minút. Potom opláchnite teplou vodou. Prípadne môžete použiť teplý vlhký uterák alebo vatu.

Maska na báze avokáda – pre suchú pokožku
Avokádo je nepostrádateľný produkt pre suchú pokožku tváre, poskytuje jej hlbokú hydratáciu a výživu. Masky založené na avokáde je  tiež dobrá pre zrelú pleť. Klasická maska ​​tohto produktu je neuveriteľne jednoduchá. Je potrebné opatrne miesiť polovicu zrelého avokáda a zamiešať ho so štvrtinou šálky medu. Výsledná zmes sa aplikuje na tvár a ponechá sa 10 minút. Opláchnite so studenou vodou.

Banánová maska ​​- pre mastnú pleť
Maska založená na banane je ideálna pre mastnú pleť. Poskytuje potrebnú hydratačnú a upokojujúcu pokožku, pomáha bojovať proti vyrážkam. Prirodzene treba brať do úvahy individuálnu intoleranciu jej zložiek. Ak chcete urobiť túto zázračnú liečbu, musíte popučiť jeden zrelý banán a potom ho zmiešať s 2 lyžicami medu a 1 čajovou lyžičkou čerstvého citróna alebo pomarančového džúsu. Pre lepšiu konzistenciu môžete ingrediencie zmiešať v mixéri. Masku naneste na 15 minút a potom opláchnite studenou vodou.

pleťová maka

Jahodová maska ​​- pre kombinovanú pleť
Jahody sú výborným zdrojom vitamínov. Je veľmi osviežujúca a vyživujúca pre pokožku. Pri príprave masky zmiešajte ručne alebo v mixéri štvrtinu šálok zrelých jahôd a štvrtinu šálky prírodného jogurtu. Pripravenú zmes premiešajte a po dobu 10-15 minút nechajte na tvári a krku. Potom ju opláchnite studenou vodou.

4.6
05