Všetky túžime po bohatých a hustých vlasoch. Farbenie, tupírovanie, lak na vlasy, chlad, teplo, prach,… to všetko zanecháva stopy na našich vlasoch. Sem – tam si doprajeme nejaký zábal na vlasy, kupujeme rôzne prípravky, ktoré nám zaručia potrebnú výživu pre vlasové korienky a investujeme do zmien účesov len aby sme vyzerali perfektne. Na to aby boli naše vlasy zdravé, nadýchané a husté často krát stačí ak si ich správne umyjeme.

vlasy

Umyť a ísť – ak sa takto správate k Vašim vlasom, po čase Vám to dá Vaša koruna krásy najavo. Venujte svojim vlasom pri zmývaní trochu viac času a odvďačia sa Vám bohatou a hustou hrivou, ktorú Vám budú všetci závidieť.

1.     Česanie
Vlasy si pred umývaním poriadne prekefujte. Odstránite tak všetky zvyšky stylingových prípravkov – lak, tužidlo,…. Rozčesávajte ich od spodku, od končekov smerom hore. Nikdy nie opačne.

2.     Olej na vlasy
10-15 minút pred umývaním si dajte na končeky vlasov olej. Zabránite tak vysušovaniu a následnému štiepeniu končekov. Znova sa rozčešte.

3.     Šampón
Vyberte si šampón podľa typu vlasov, na suché vlasy, na mastné, na farbené,… Šampón najskôr rozrieďte vodou a až potom si ho dajte na vlasy. Je dobré vytvoriť množstvo peny, ktorá sa rovnomerne dostane na celú hlavu. Pokožku hlavy, pri korienkoch vlasov neškriabke nechtami, ale šampón tam rozotierajte bruškami prstov – podporíte tak krvný obeh a vlasová pokožka sa takto dobre prekrví.

fén

4.     Zmývanie
Vlasy si zmývajte vlažnou vodou…nie príliš teplou ani studenou. Dbajte, aby ste šampón z vlasov poriadne zmyli. Kondicionér naneste na mokré vlasy, ktoré ste vysušili uterákom, počkajte 1-2 minúty a zmyte si poriadne zvyšky kondicionéru.

5.     Sušenie
Nerobte si na hlave turban z uteráku. To je to najhoršie čo môžete pre zdravie svojich vlasov urobiť. Nechajte ich voľne vysušiť. Ak potrebujete niekam ísť môžete použiť fén, ale nie stále. Teplý vzduch Vaše vlasy len vysušuje.