Software pre šifrovanie, správu hesiel a rekonštrukciu dát


Privacy Suite 17
 
1)      Na zaistenie bezpečnosti Vašich dát a súkromia pri používaní počítača aj surfovanie na internete nestačí dnes už len antivírus, sú potrebné aj ďalšie ostatné nástroje.
 virus v pc
2)      Steganos Privacy Suite zahŕňa sadu nástrojov na zaistenie vyššej bezpečnosti dát a citlivých údajov pri práci s počítačom. Nájdeme medzi nimi predovšetkým funkciu pre vytvorenie šifrovaného úložiska pre dáta, spolupracujúce aj s cloudovými úložiskami Dropbox, Disk Google alebo OneDrive, a bezpečnú správu hesiel, prihlasovacích údajov, čísel platobných kariet alebo bankových účtov, s možnosťou synchronizácie s tabletmi a smartphony s Androidom či iOS.
 
3)      Špeciálna sadá funkcií navyše obmedzí zobrazovanie nežiaducich reklám na webových stránkach i sledovanie Vášho pohybu na webe.
 
4)      Privacy Suite ponúka tiež indikátor stavu zabezpečenia. Ľahko tak zistíte, ktoré nástroje na ochranu svojich dát a na zaistenie súkromia pri práci s počítačom môžete použiť.
 

Power Recvery

 
1)      Ak ste si zmazali Vaše súbory alebo Vám zmizli celé diskové oddiely, ich existencia zďaleka nekončí. Stále sa totiž na disku Vášho počítača nachádzajú a Vy ich môžete pomocou tohto softwarového nástroja ľahko rekonštruovať a tým zachrániť.
 
2)      Power Recovery sa špecializuje na obnovu dát zmazaných z pevného disku počítača, ktorá sa už nedajú dohľadať v koši. Program prehľadá pevný disk Vášho počítača a vypíše zoznam súborov, ktoré je možné obnoviť.
 
3)      Power Recovery dokáže zachrániť dáta aj z poškriabaných CD alebo DVD, samozrejme úspešnosť je podľa stavu poškriabania.
 nebezpečný hacker
4)      Aby ste sa pri hľadaní konkrétneho Vášho zmazaného súboru nemuseli zdržovať prechádzaním desiatok či stoviek súborov, uložených na počítači, môžete použiť ich filtrovanie podľa typu koncovky, veľkosti alebo dátumu vytvorenia či posledné zmeny.