Online

Byť on-line znamená byť pripojený na Internet cez mobil, tablet, počítač alebo iné zariadenie, ktoré pripojenie umožňuje. Počítač môže byť pripojený na Internet za pomoci kábla, ale dnes väčšina domácnosti má WIFI, čo znamená, že na Internet sa môže bezdrôtovo pripojiť viacero zariadení naraz. Ešte pár rokov dozadu bolo výnimočnosťou, keď niekto doma mal Internet. Väčšinou ľudia mali veľké počítače, cez ktoré hrávali hry, písali dokumenty a podobne. Keď prišiel Internet na Slovensko, počet ľudí, ktorí ho mali sa stále rapídne zvyšoval a dnes už ho má takmer každá domácnosť, pretože ľudia zistili, čo všetko Internet umožňuje.

aplikace

Nájdeme na ňom množstvo stránok a jedna z takých najrozšírenejších stránok, najmä medzi mladými ľuďmi je facebook.  Na facebook je potrebné sa zaregistrovať a potom sa stačí už len prihlásiť a vytvoriť si svoj účet s vlastnou fotkou a údajmi. Hlavne mladšia generácia využíva facebook každý deň, pretože cez neho komunikujú formou písaných správ so svojimi kamarátmi alebo známymi. Okrem toho facebook ponúka rôzne hry, ktoré môžete hrať so svojimi priateľmi na facebooku a tiež tam môžete pridávať fotky a pozerať si fotky svojich priateľov.

mobilní telefon

Práve v čase keď facebook používate ste on-line, pretože ste aktívni na Internete. Samozrejme neznamená to, že ľudia sú on-line iba  vtedy, keď sú na facebooku, ale keď sú na hocijakej internetovej stránke a po Internete surfujú.  Dnes sa dá on-line urobiť takmer všetko, od nákupov oblečenia, topánok, nábytku po nákupy domáceho zvieraťa. Tiež on-line môžete pozerať filmy alebo videá, počúvať hudbu cez Youtube alebo nájsť dovolenku vašich snov a zarezervovať si ju. Najmä deti a mladí ľudia, často hrávajú on-line počítačové hry, v ktorých môžu hrať so svojimi kamarátmi a pritom môžu komunikovať napríklad cez Skype. Niektorí ľudia musia byť on-line, pretože to je ich práca a používanie Internetu je súčasťou ich práce.