Zdieľanie fotiek online


Fotenie a následné zdieľanie fotiek je dnes samozrejmá a jednoduchá vec, ktorú používajú aj malé deti. Umožňujú nám to fotoaparáty a kamery na našich smartfónoch a tabletoch. Táto elekronika nám následne umožňuje pripojiť sa na sociálnu sieť a naše nové zážitky v podobe fotiek okamžite zdielať so svetom.
Či už vlastníme v našom zariadení operačný systém Android, alebo Apple iOS, určite máme na výber aplikáciu Fotky. Táto aplikácia nám vzápätí poskytne možnosť fotky hromadiť a vytvoriť si náš vlastný fotoalbum.

pták

Takže následne začnime Facebookom. Samozrejme sa prihlásime a na ľavej strane klikneme na možnosť fotky. Potom zvoľme vytvoriť fotoalbum. A následne môžme pridávať fotky v ľubovoľnom poradí. Ak sme spokojní, označíme možnosť zdielať. A je to tu! Zdieľame fotky s našimi priateľmi na facebook. Už len počkáme na ich lajky a komenty.

Instagramje vlastne taký brat Facebooku. Taktiež jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí, pomocou ktorej môže zdielať naše fotky. Avšak na Instagram sa publikujú fotky v štvorcovom formáte, takže ich najprv upravme na požadovaný tvar. Následne ich môžme vložiť, vylepšiť úpravy a ku každej pridať ľubovoľný komentár.

Foto môžme posielať aj pomocou e- mailu, avšak nie je to také zábavné a šikovné ako na hore spomenutých sociálnych sieťach. Avšak e- mail je potrebný kvôli našim súkromnejším veciam. E- mailom pošlime fotky, ktoré chceme, aby videl iba jeden človek. Je to súkromnejšie. Do mailu stačí napísať krátky text a následne zvoliť možnosť príloha. Následne vyberieme fotku z nášho úložiska, ktorú chceme poslať.

siluety

Už len pamätníci si spomenú na posielanie fotiek pomocou MMS. Cez mobil sme posielali textové správy pomocou SMS, na odosielanie fotiek alebo stiahnutých obrázkov slúžila MMS. MMS má veľkosť cca 300 kB. Jedná sa o multimediálnu správu, pomocu ktorej môžme poslať i krátku nahrávku. Avšak v dobe sociálnych sietí táto voľba zaniká. Ale predsa. Je to opäť súkromnejšie.