Bývajme štýlovo


Aby sme sa v našej domácnosti cítili skutočne “ ako doma “ je potrebné pre to i niečo spraviť. Nechajme sa motivovať pár radami a záverečná práca už záleží len nás samých. No treba začať pár tipmi a nápadmi.
Trendové štruktúry, vzory, farby, tapety a podlahy, to všetko musí mať svoj systém a štýl, aby naša domácnosť pôsobila skutočne vzorovným, no i pohodlným a uvoľnujúcim dojmom.

obývák

V interiéroch sú populárnymi voľbami:
•        mramor
•        drevo
•        kov
•        betón

Farby
V tomto bode je dôležité vybrať aspoň jednu stenu, ktorá bude výzorom prebíjať tie ostatné. Podľa tejto steny budeme následne farbou prispôsobovať i tie okolo nej. Čiže je dôležité, aby tá dominantná stena mala výrazný a viacfarebný vzor. Preto by bolo fajn, s touto jednou stenou sa farebne pohrať.

budova

Pocit ovzdušenia a voľnosti
Ak v našich izbách chceme dosiahnuť tento pocit, mali by sme voliť hlavne svetlé farby, ktoré pôsobia osviežujúco. Dominantnou farbou by teda mala byť hlavne biela. Ešte lepšou alternatívou by však bolo zvoliť bielu s odtieňom. Napríklad vanilková, či kapučíno. Populárnou voľbou odtieňa býva i holubičia šeď.

Parkety
Vhodnou voľbou by boli parkety, ktoré pripomínajú pocit prírody a jej lesného ticha. Napríklad vzory ako elegantý orech, či viacfarebný dub by boli skvelým výberom.

kuchyň

Tapety
Nemajú len význam dekorácie, ale hlavne slúžia na prepojenie jednotlivých miestností bez toho, aby sme museli pri každom kroku vymýšlať nejakú novú dekoráciu. Ideálna a jednoduchá voľba, ktorá bude vyzerať skvele i bez zbytočného premýšľania a kombinovania. Poznáme typy ako- prírodný materiál, textilné, kovový efekt, vinylové, vliesové a klasické- papierové. Najmenej sa narobíme pri zvolení liesových, pretože sa nemusia natierať, dokonca ani vlhčiť. Jednoducho rozotrieme lep a následne len prikladáme tapety, ktoré okrem iného i pekne ukážu.