Dnes je tu veľmi veľa možností ako ľudia môžu tráviť čas. Je jedno či má človek 5 alebo 70 rokov, vždy je tu pre každého niečo, čo ho baví. Myslím si, že je veľmi dôležité robiť niečo, čo nás zaujíma a čo nás teší, pretože potrebujeme napĺňať náš život niečím, čo má zmysel. Často krát, voľný čas po škole a práci je pre mnohých veľká nuda a práve hobby by malo byť niečo, čo nudu zaženie a urobí z nudných a dlhých chvíľ príjemné a pekné chvíle. Spôsobov ako tráviť voľný čas je naozaj veľa, pretože v dnešnom modernom svete  je mnoho rôznych možností . Prinášam vám skvelé typy na trávenie voľného času a najobľúbenejšie hobby vo svete.

fotoaparát

1.       Zbieranie predmetov
Asi každý z nás si pamätá, keď sme ako malé deti zbierali rôzne predmety , ako sú nálepky, servítky, obrázky, pohľadnice a navzájom sme si ich vymieňali. Toto hobby je dnes už takmer zabudnuté, ale stále sú tu ľudia, ktorí niečo zbierajú a zbieranie je ich vášeň. Starší ľudia zvyknú zbierať napríklad vlajky, mince, hodiny a rôzne starožitnosti.

2.       Tvorivé hobby
Sú tu ľudia, ktorí radí trávia čas tým, že niečo tvoria. Napríklad maľujú obrazy, vytesávajú sochy, vyrábajú rôzne predmety z dreva alebo fotografujú. Fotografovanie je dnes veľmi populárne a zároveň veľmi dôležité, pretože každá významná udalosť môže byť prostredníctvom fotky uchovaná. Fotka predstavuje najlepšiu a najživšiu pamiatku na danú udalosť, vec alebo osobu.

pletení

3.       Vzrušujúce hobby
Medzi vzrušujúce hobby môžeme zaradiť herectvo, spev, hranie na hudobný nástroj alebo tanec. Tieto hobby si vyžadujú poriadnu dávku talentu a odvahy.

4.       Šport ako hobby
Veľa ľudí považuje šport ako svoje hobby, pretože robia niečo, čo je prospešné pre ich zdravie a zároveň ich to baví a robia to radi. Do tejto kategórie môžeme zaradiť futbal, hokej, bicyklovanie, plávanie, lyžovanie, surfovanie, tenis, basketbal, volejbal a mnohé ďalšie.

kola

5.       Oddychové hobby
Oddychové hobby sú rozšírené najmä medzi staršími ľuďmi, ktorí preferujú čítanie kníh,  záhradkárstvo, rybárčenie, prechádzky a  pozeranie televízie.