Zrkadlo je neoddeliteľnou súčasťou života a dennej rutiny každej z nás. Čaká na nás ráno v kúpeľni, líčime sa pri ňom, žehlíme či kulmujeme svoje vlasy, pozrieme doňho takmer vždy keď ideme okolo, obzeráme v ňom svoje outfit. O tom, že môže byť efektným doplnkom a dekoráciou mnohých izieb však vie možno máloktorá z nás. Zdá sa vám napríklad obyčajný drevený rám vášho zrkadla fádny? Nemusíte zbytočne vyhadzovať peniaze za všelijaké rámy, ktoré aj tak nebudú celkom podľa vašich predstáv. Pokiaľ máte trocha fantázie, predstavu ako by malo zrkadlo vyzerať a šikovné ruky, môžete si rám ozdobiť sami a presne tak, aby ladil s ostatnými vecami v izbe či celom dome. Okrem iného, najkrajšie darčeky sú predsa tie, do ktorých vložíme kúsok vlastnej snahy, nápadu. Takže zároveň vám prinášame aj skvelý tip na originálny darček alebo dekoráciu do vášho bytu, domu. Hoci môžu tieto nápady vyzerať zložito, ich výroba je skutočne jednoduchá.

kočky
 
Gravírovanie

Toto je spôsob, ako sa vaše celkom obyčajné domáce zrkadlo dá ozdobiť a originálne dotvoriť gravírovacou laserovou technikou. Podľa vašej objednávky vám tak šikovní pracovníci vytvoria obrazce, ornamenty, motívy skutočne čohokoľvek. Pokiaľ patríte k tým zručnejším, môžete si zrkadlo touto technikou ozdobiť aj sami.

zrcadlo

Mozaika

V podkrovných bytoch sa dá zrkadlo použiť ako mozaika na strop. Môže to znieť čudne, ale vyzerá to skutočne originálne. Plafón je však predtým dobré vymaľovať na farebno a až potom naň prilepiť alebo iným spôsobom prichytiť upravené a obrúsené kúsky zrkadla rôznych tvarov do mozaiky.

Podľa Feng šuej majú zrkadlá až liečivé účinky. Údajne dokážu upraviť niektoré negatívne miesta interiéru, prinášajú svetlo do tmavých kútov, znásobujú pozitívne obrazy. Podľa tohto veľmi váženého čínskeho učenia harmónii priestoru sa zrkadlo neodporúča umiestniť na koniec chodby. Taktiež sa neodporúča ho umiestniť do spálne oproti posteli a ani tak, aby sme z postele videli svoj obraz.
Naopak šetriť so zrkadlami by sme podľa tejto metódy nemali v kúpeľni, keďže predstavujú element vody a prinášajú a znásobujú pozitívnu energiu.

odraz

Taktiež je ich umiestnenie vhodné v kuchyni vedľa kuchynského stola. Táto varianta je dosť netradičná však odporúčaná. Mali by tu prinášať bohatstvo a úspech. Z pohľadu feng šuej by zrkadlá mali byť oblých, nie hranatých tvarov. Zrkadlo by malo byť v ráme a vždy udržiavané a čisté. Nesmú odrážať neporiadok, inak by ho znásobovali a vytváral by sa ešte väčší dojem chaosu a neporiadku.