Ako to už v živote chodí, ľudia vo svete vyhľadávajú skôr to príjemné, ako nepríjemné. Chcú zažívať v živote veci pozitívne, nie negatívne, radšej sa pozerajú na krásu v živote ako keby sa mali pozerať na utrpenie.  Môžeme z toho vydedukovať, že krása je jedinečný pocit hramónie. Človek je už raz taký, chce mať všetko okolo seba harmonicky usporiadané, správne poukladané a všetko musí dokonale fungovať. A ak nastane zrazu v jeho živote niečo, čo mu zasiahne do tej krásnej harmónie, vidí v tom problém.

kráska

Tu je niekoľko rád ako si udržať harmóniu:
–          rozdeľ si správne svoj čas – pre prácu, pre rodinu a nezabudni aj na seba
–          ak vieš, že budeš mať toho v práci veľa, nalaď sa pozitívne, zapni si ráno hudbu, uvar si kávu, napr. aj do termosky, ktorú si nezabudni nabaliť do práce – veď ktovie, či tam budeš mať pri hektickom dni na jej prípravu čas
–          nenechaj sa vytočiť svojim okolím
–          po práci a splnení si povinností v domácnosti a rodine nezabudni aj na relax pre seba – choď si zacvičiť do posilňovne,  alebo vybehni na plaváreň – hodinka športu robí s telom a harmóniou duše zázraky
–          jednoducho si vychutnávaj príjemný pocit krásneho dňa

Zažívaj pocit harmónie:
-kúp si omaľovánky pre dospelých a maľuj ich so svojimi deťmi, nezabudnite si pri tom zapnúť príjemnú hudbu
-polej kvety v celom dome a teš sa z toho ako pekne kvitnú, skúmaj ich detaily a vychutnávaj si krásu ich farieb
-nekrič a nehnevaj sa, škodí to tvojej kráse a tvoje telo stráca harmóniu.
 
-daj si horúci kúpeľ do ktorého si vysyp soľ do kúpeľa, zapni si výrivku a relaxuj
-zájdi do knižnice a vypožičaj si dobrú knihu
-sadni si na záhradu a vnímaj krásu prírody
-zahraj si s deťmi a manželom spoločenskú hru pri ktorej sa všetci skvele zabavíte
-vyčleň si čas na návštevu kozmetického salóna, ak na to pri malých deťoch nemáš čas, vyrob si pleťovú masku v pohodlí domáceho prostredia.

modelka
 
Typ na pleťovú masku:
Do misky si nalej trochu vlažného  mlieka a namrv doňho jednu kocku droždia. Na čistú pleť nanes danú masku a nechaj pôsobiť 20 minút.
Droždie je na masku výborné, lebo obsahuje živé kvasinky, ktoré dodajú pleti potrebné vitamíny. Hlavne je v ňom veľké množstvo vitamínu B, ktorý pleti naozaj prospieva.