Máte problém s vypadávaním vlasov?

Tento problém zo zásady neplatí len pre ženy, aj muži sa totiž dokážu posťažovať na pomaly, ale isto vytvárajúcu sa plešinu alebo ostré kúty na čele. Takže sa dá s istotou konštatovať, že ide o problém celosvetový so stále zvyšujúcim sa číslom postihnutých. Nemusí to byť hneď náznak zdravotného problému – môže to byť aj geneticky dané alebo si budete musieť jednoducho priznať, že vaše ako aj vaše telo aj vaše vlasy začínajú hlásať známky starnutia. Nemusíte sa báť, vlasy sa dajú ešte stále zachrániť, len im treba dať čas a venovať sa ich pravidelnej starostlivosti.

vlasy

Takže bod jeden už je jasný – pre zdravo rastúce vlasy je zásadou číslo jeden ich každodenná starostlivosť. Niektorí ľudia totiž na ne zabúdajú a dôležitým prvkom hneď po káve sa stáva ústna hygiena. Ženy sa starajú o svoju vizáž, zatiaľ čo muži sa prehrabnú vo vlasoch a odídu spokojní do práce. Ženy pri svojom stylingu používajú chemikálie do vlasov pre ich pružnosť, lesk a pevnosť, no zabúdajú na to, koľko jedov ich prípravok obsahuje. Takže sa prosím zbavte marketingových ťahov, odhoďte horúce kulmy a žehličky (vyhnete sa aj rozštiepeným končekom). Poriadne si vlasy umývajte a ak máte po ruke nejaký šampón s extraktom liečivých bylín, akou ej napríklad už známa pŕhľava, ktorý nevidel celý svet v reklame, použite ho. Budete mať tak aspoň polovičnú šancu, že sa rast a objem vlasov zaručene zrýchli, a to bez umelých látok, ktorých výsledný efekt je nulový, ale za to cena vysoká.

pleš

Druhým bodom je používať dobrý hrebeň a prečesať si vlasy aspoň raz denne. V tomto bode robí chybu väčšina žien a myslia si, že česaním len narastá riziko vypadávajúcich vlasov. Je síce pravda, že po česaní nám ostala na hrebeni väčšie množstvo vlasov, no sú to už odumreté vlasy, ktorých sa telo potrebuje zbaviť, aby mohli narásť nové. Ak česanie vynecháte riskujete to, že vaše vlasy budú vyzerať nezaujímavo a navyše bez objemu. Ak teda nechcete o hustých vlasoch len snívať, doprajte si ráno aspoň chvíľku na prečesanie.

Tretí bod sa bude týkať viac mužov, než žien. Tí bohužiaľ trpia na vypadávanie viacej – vo forme plešiny najčastejšie na konci hlavy. Tejto chybičke krásy sa dá pekne vyhnúť, no musíte si odpustiť prílišné nosenie šiltoviek a čapíc. Je vedecky dokázané, že muži trpiaci vypadávaním vlasov nosia alebo nosili takmer každý deň šiltovku. Takže muži, ak netúžite po predčasnej plešine, postarajte sa radšej o vlasy a nezakrývajte ich čiapkou !