Starý dom za nový

Ak ste majiteľom staršej nehnuteľnosti a mali by ste záujem o jej vynovenie – zbystrite pozornosť. Štát pokračuje v obnove budov, máte teda šancu na nové bývanie. Výzva na obnovu budov je opäť aktuálna a s ňou aj možnosť vynovenia svojho bývania, takpovediac na náklady štátu. Ten totiž to obnovy prispeje vďaka projektu až do výšky 75%. Na to aby ste mali nárok na túto dotáciu ale musíte splniť niekoľko podmienok. Predmetom obnovy je ľubovoľná kombinácia opatrení na zefektívnenie využitia energií. Finálna úspora sa ale musí pohybovať v rovine minimálne 30% zlepšenia.

je čas na obnovu domu

Aké máme možnosti?

Zlepšenie tepelno-izolačných vlastností budovy – k dispozícii máte teda možné zateplenie obvodových stien budovy, strechy či podlahového kúrenia. Rovnako účinná je aj zelená strecha. Tá pôsobí nielen ekologicky a úsporne ale aj mimoriadne esteticky.

Ďalšou možnosťou je inštalácia fotovoltických panelov. Tie efektívne dopĺňajú energiu a znižujú tak potrebu externých zdrojov energie. Do skupiny týchto opatrení radíme aj slnečné kolektory a tepelné čerpadlá. Účinná je aj rekuperácia. Tieto opatrenia spadajú do skupiny opatrení B.

Akumulačná nádrž na dažďovú vodu je tiež možnou formou úspory. Jej prednosti ocenia najmä majitelia zatrávnených plôch a záhradkári. Nakoľko je v letných mesiacoch potrebná zvýšená miera zavlažovania pod vplyvom horúceho vzduchu.

Opatrení, ktoré môžete zvoliť je naozaj široké portfólio a výber je iba na Vás a na vašej predstave. Nesmiete ale zabúdať na to, že projekt Obnovy budov je stále projektom a budete k nemu teda potrebovať príslušnú dokumentáciu. Aby bolo reálne príspevok získať.

víziou energetiky je sebestačnosť a minimum nákladov na energie

Energetická certifikácia

Tento dokument je veľmi dôležitý a hrá hlavnú rolu pri získaní príspevku. Ak Vám teda radia: Obnov dom Certifikaciabudovy.sk! Nezabúdajte aj na tento podstatný dokument. Energetický certifikát pojednáva o stave energetickej využiteľnosti a efektívnosti pre danú budovu. Na stránkach certifikaciabudovy.sk sa dozviete všetky podstatné a dôležité informácie k tejto problematike. Sú to totiž odborníci zaoberajúci sa kontrolou, spracovaním a vystavením energetického certifikátu.