Nové autá roku 2017


BMW radu 5Jedná sa o najdôležitejšiu novinku nemeckej automobilky BMW. Od roku 1976 ich totiž vyrobilo v šiestich generáciách už 7,6 miliónov. Siedma generácia bude podobná svojej predchodkyni, ale výrazne posilnila v technológiách. Napríklad odhlučnenie vozidla dosiahli konštruktéri izoláciou  motora a prevodovky, špeciálne tlmiaca vrstva je potom aj v strope alebo čelnom skle.
 předek BMW
Dacia Duster Pokiaľ ide o cenu vozidla, potom je na druhom konci oproti bavorákom. Dacia zažíva v Európe nebývalý predajný úspech. Je to hlavne jej cenou, pretože ide o najlacnejší štvôr kolku na trhu. Kabína pojme v novom modeli aj tretí rad sedadiel. Z ponuky zmizne atmosférická tisícšesťstovka a nahradí ju preplňovaná tisícdvestovka TCe. Z dieselou by mal byť ponúkaný motor 1,5 dCi.
 
Škoda Yeti     Do predaja má vstúpiť na prelome roka. Pôjde vlastne o súrodenca Seatu Ateca, s ktorým bude zdieľať základné tvary. Bude postavená na platforme MQB. Dizajnom vonkajšku pôjde zrejme o zmenšený model KodiaQ.
 elektronabíječka Tesla
Tesla Model 3            Koncept nového elektromobilu vzbudil naozaj pekný rozruch. Vôbec prvý krát mieri automobilka Tesla s cenou dole pod 35 000 Euro, novinka má stáť asi 32 000 Euro. Podľa najčerstvejších informácií bude mať maximálnu kapacitu batérie nad 100 kWh. S touto batériou bude mať minimálny dojazd 344 km v reálnej prevádzke.
 Honda na výstavě
Honda Civic  Nový model Honda Civic dorazí už v desiatej generácii a aj pre Hondu je veľmi dôležitý, pretože pôjde o najdlhší vývoj jedného modelu v histórii spoločnosti. Ostrá a celkom agresívna maska ​​zdôrazňuje športový charakter vozidla. Má nižšie ťažisko a nový prepracovaný systém zavesenia kolies. Hlavnou zmenou oproti deviatej generácii vozidla bude nižšia poloha sedenia. Premiéru si vychutnajú dva nové benzínové motory. Honda ale na model nasadila vysoké ceny, ktoré štartujú na sume 16 000 Euro a to sa jedná o hatchback s litrovým trojvalcom.