Kofeínové recepty pre skrášlenie pleti

Ráno si bez vône kávy mnohí ani nevieme predstaviť, vstávame s ňou, začíname a končíme pracovný deň. Použiť ju okrem toho, že ju zalejete horúcou vodou, môžeme aj na prípravu domácich skrášľovacích prípravkov.

káva

  • Odstraňovač  opuchnutých očí

Rýchla doba, plná pracovných povinností a stresových situácií nás pripravuje aj o zdravý spánok. Po prebdenej noci je pohľad do zrkadla odstrašujúci, opuchnuté oči a kruhy pod nimi sú daň za nekvalitný spánok.  Máme na to recept. Studenú kávovú usadeninu si naneste pod oči a po pár minútach pôsobenia opláchnite studenou vodou.
 

  • Suché vlasy sa vám poďakujú

Koruna ženskej krásy-vlasy, si zaslúžia pozornosť, aby boli krásne, hebké a lesklé, no a k tomu potrebujeme špeciálnu starostlivosť. Pre suché končeky môže byť pomocou káva, primiešaná do troch lyžíc olivového oleja a zmiešaná s jedným vaječným bielkom, z čoho vznikne kašička. Tú si naneste na vlasy, nechajte pôsobiť 20 minút a následne umyte šampónom.
 

  • Ťažké nohy si uľavia

Pocit ťažkých nôh po celodennom chodení by ste nemali ignorovať, venujte im trocha pozornosti. Pomôže 10 minútový kúpeľ s krátkou masážou po nej. Pripravte si domáci píling z jednej lyžice kávy a dvoch lyžíc kokosového oleja a po kúpeli si ním krúživými pohybmi masírujte chodidlá. Zbavíte sa aj odumretej kože a nôžky sa vám zato poďakujú.

reflex
 

  • Celulitída, tras sa!

Škaredú, ženami nenávidenú pomarančovú kožu dokáže eliminovať aj trik s kávou, hlavne pre svoj vysoký obsah kofeínu, ktorý zlepší cirkuláciu krvi, pokožku vyhladí a zbaví ju toxínov. Už žiadne chemické zázraky, spoľahnite sa na prírodné prípravky,  aplikujte zábaly a masírujte.
 

  • Rozžiarená pleť

Výbornou alternatívou je použiť kávu na zlepšenie vzhľadu vašej pleti. Zmiešanú s bielym jogurtom naneste na tvár, 15 vydržte a potom ju umyte. Kofeín už urobí všetko za vás a vy sa budete tešiť pri každom pohľade do zrkadla z hebkej a hladkej pleti.