Novodobý trend krásnych nechtov sa dostáva čoraz viac do popredia, nejedna žena siaha po pekných gélových nechtoch. Veľa žien chce ušetriť a vedia si gélové nechty spraviť sami doma. Doma urobené nechty ale tiež potrebujú počiatočnú investíciu. ÚV lampa je ako prvá nevyhnutn pomôcka k uprave gélovych nechtov. Tiež to chce istú dávku zručnosti a praxe. Takže z toho dôvodu veľa žien zavíta radšej do kozmetického salónu kde jej nechty urobí skúsená manikérka
.

       Dnes existuje veľké množstvo druhov gélových nechtov. Dajú sa ozdobit rôznymi trblietkami alebo nálepkami. Taktiež tie šikovnejšie si vedia namalovať lakom na nechty rôzne vzory a obrázky.

Ďalšou možnosťou sú rôžne farebné kamienky guľôčky nalepené na nechtocha. A najnovšou novinkou po ktorej siaha čoraz viac žien sú 3D bublinkové nechty.

        Veľa žien ale volí prerodzenosť ale za to krásu a eleganciu takže svoje prírodné nechty nalakujú lakom. Existuje aj gélový lak ku ktorému nám netreba ÚV lampu a tak si môžme sami v pohodlí domova spraviť svoje prírodné nechty, ktoré budú pôsobť dojmom gélovych. Je to vlastne gélový lak ktorý uschne tak ako obyčjný už v pribehu malej chvíle.

       Taktiež v dnešnej modernej dobe existuje množstvo lakov aj neškodlivých a netoxických. Takýto prírodný lak na nechty by nemal obsahovať  DBP ( tzv. rozpúšťadlo, hormonálny disppruptor) , toulén, formaldehid (karcinogénne tužidlo). Nie veľmi prírodné laky mávajú skôr neónové a silno žiarivé farby.

       Samozrejme základným pravidlom pre krásne nechty je dôkladná a nezanedbaná manikúra. Nechty treba pravideľne čistiť od nečistôt, upravovať ich dížku pilníkom vždy rovnakým smerom. Dôležté je starať sa aj o nechtovú košťičku. Keď sa spraví záder nechet je náchylný na infekciu, vtedy treba nechet vydezinfikovať a natrieť ošetrujúcim krémom.

Keď sa rada venujete manikúre
Ohodnoťte příspěvek