Poznáte to. Práve ste dokončili stavbu dreveného prístrešku a v dielni vášho manžela, inak kutila, ostala hromada drievok od výmyslu sveta. Najradšej by ste mu podali pletený košík, nech to uprace, veď v zime bude drevo na rozkúrenie ideálne. Lenže zima je ďaleko a vy už dlhší čas pokukávate na remeselníckych trhoch a jarmokoch po nežných drevených srdiečkach, po romantických vareškách a drobných dekoráciách, ktoré neuveriteľne zútulňujú príbytky, domácnostiam dodávajú vidiecky šmrnc a spríjemňujú rodinný krb svojím živým zložením. Nuž, ak máte doma „filipa“, resp. manžela, ktorý by to dokázal, ukážte mu pár inšpirácií, po ktorých vám piští srdce a možno prekvapí.

dřevo

Na začiatok niečo jednoduché

Nemusíte po manželovi chcieť hneď niečo zložité, aby vám vyrezal sochu strážneho anjela. Aj na to príde, ale skúste si vyžiadať malé srdiečko, čo jednoducho vypíli, prebrúsi, opracuje. Buď si ho premaľujete, alebo do surového srdca „vypaľovačkou“ vypálite ornamenty, alebo napíšete romantický text. Páči sa vám? Tak si ho zaveste na vchodové dvere. Dostali ste nový nápad? Zrealizujte a podarujte známym. Pozývajú vás v lete známi často na záhradné grilovanie? Vyrobte im jeden lopár, ktorý okrem funkčnosti môže byť celoročne vystavený v ich altánku. Že ho vychválili do nebies, niet sa čo čudovať, patrí sa, aby jeden taký lopár bol aj vo vašej kuchyni. Spozorovali ste, že manžel je už čoraz viac zručnejší? Nakreslite mu už konečne toho anjelika, veď tie krídla nie sú až také zložité.

sekera

Ďalšie inšpirácie

–          varešky do kuchyne
–          obrázky na stenu
–          vianočné drobné ozdoby na stromček
–          stojany na mobilné telefóny
–          jednoduché plastiky k výročiam známym
–          jednoduché poličky do domácnosti

logo

Ak už manželovi nosíte kávu pravidelne do dielne, je to znamenie, že sa do práce s drevom zamiloval. Už to nie je o tom, že niečo musí spraviť, už to chce spraviť, veď je to jeho hobby a zákaziek je stále viac.