Ovocie

  1. Asi najjednoduchším spôsobom, ako si vyrobiť veľmi nenáročné, ale efektné a estetické ozdoby, je vysušené ovocie nakrájané na kolieska. Na výrobu vám najlepšie poslúžia pomaranče, mandarínky a jablká. Vysušte ich priamo na radiátore, alebo voľne zavesené v prievane. Pri prvom spôsobe vám však sušené ovocie, navyše krásne rozvonia byt.
  2. Na ozdoby môžete využiť aj šupky citrusov. Sú dostatočne pevné a dajú sa veľmi dobre vysušiť. Pri ich lúpaní sa snažte, aby vám v celku ostali čo najväčšie kúsky šupiek. Po tom ako dobre preschnú, z nich môžete povystrihovať rôzne tvary, najjednoduchšie sú asi hviezdičky, stromčeky, alebo jednoduché siluety anjelikov. Vystrihnuté tvary prepichnite ihlou, cez dierku pretiahnite špagátik a môžete ozdobovať svoj stromček.

skořice
 
Strukoviny a cestoviny

  1. Tento spôsob výroby ozdôb je veľmi vhodný, ak ich budete vytvárať spolu s deťmi. Pozbierajte všetky staré a rozsypané strukoviny z šuplíkov. Je úplne jedno aké použijete. Na stromčeku pekne vyniknú kombinácie rôznofarebných druhov fazule, čiernej, klasickej a oranžovej šošovice, alebo obyčajný cícer. Z tvrdšieho papiera, alebo kartónu si vystrihnite rôzne tvary a strukoviny na nich nalepte pomocou silného lepidla.
  2. Tým istým spôsobom môžete využiť aj cestoviny. Ich výhodou je, že máte na výber nespočetné množstvo farieb a tvarov. Ak máte po ruke iba klasické svetlé cestoviny, môžete ich natrieť akrilovými farbami, alebo nastriekať lakom.

 šišky

Koreniny

  1. Široký výber farieb a tvarov nám ponúka veľký priestor na kreativitu. Napríklad taká škorica je ozdobou už sama o sebe. Skúste ju navliecť na špagátik, alebo zviazať do rôznych tvarov. Vrecúško viacfarebného korenia, môžete využiť podobne ako cestoviny a strukoviny, alebo jeho obsah vysypte do plastových priehľadných gúľ.
  2. Na stromčeku krásne vyniknú rôzne exotické korenia. Asi najefektnejším sú malé hviezdičky badiánu. Stačí ich priviazať na šnúrku a máte hotovo.