Dá sa však vykurovať ekologickejšie?


Na začiatok by bolo vhodné odpovedať. Áno, je tu tá možnosť a dokonca sa stáva čoraz viacej populárnejšou a o chvíľu ju bude využívať i viac domácností.
Aké sú teda výhody a možnosti takejto šetrnej formy vykurovania?
Touto formou ušetríme až dve tretiny platby, ktorú doteraz bežne za vykurovanie platíme.

topení

Ak sa rozhodneme v tejto voľbe pokračovať, budeme potrebovať správne navrhnuté systémy, ktorého súčasťou sú tepelné čerpadlá.
Tepelné čerpadlo
Tieto spomínané čerpadlá majú schopnosť využívať obnoviteľné zdroje energie z okolia a tým sa stávajú šetrným a ekologickým pomocníkom pre naše bývanie.
Ktoré zdroje energie to sú ?
Prírodné, čiže- zem, voda a vzduch.

dřevo

flexoTHERM
Reč je o najúčinnejších čerpadlách, ktoré sú momentálne na trhu. Pri pravidelnom zrátaní s radosťou zistíme, že vďaka tejto pomôcke sme vynaložili podstatne menej nákladov. Ako som už spomínal, dôvodom je schopnosť automaticky využívať prírodné zdroje a okrem iného flexoTHERM sa dá ovládať i na diaľku. Takisto si všimneme, že vydávajú tie najtichšie možné zvuky aj keď  sú v plnej prevádzke. Diaľkové ovládanie je možné pomocou wi- fi pripojenia. Čerpadlá tejto značky a technológie  sa radia k energetickej triede skupiny A ++, s možnosťou regulácie dokonca A +++.

termostat

flexoCOMPACT
Takto označené čerpadlá umožňujú vykurovať spojením teplej vody a chladením. Zariadenie obsahuje až 185 litrový zásobník s teplou vodou a je pracuje veľmi potichu, takže rušiť Vás určite nebude.  Takisto využíva prírodné zdroje, ktoré som už viackrát spomenul. Takisto sa radí k triede A++ a s regulátorom multiMATIC 700 dokonca k triede A+++. Takže opäť sa jedná o jeden z najkvalitnejších produktov z kategórie čerpadiel. Hlavne zariadenie využívajúce energiu- vzduch/ voda, ktoré je dokonca TOP voľbou roku 2017, čo sa týka ocenení za najvyššiu účinnosť.  V domoch, ktoré sú postavené na nízkoenergetický štýl sa podľa výskumu osvedčilo práve toto spomínané čerpadlo- flexoCOMPACT.