Za mestským životom


V niektorých prípadoch sa ľudia sťahujú z miest do dediny, no v mnohých prípadcoh skôr z obcí do mesta. Najčastejším dôvodom býva prístup k zamestaniu. Dnešný systém je totiž nepremyslený a všetci z obce musia zakaždým kilometre dochádzať do svojej práce a niekedy sa nestačia ani vyspať a zasa kolom dokola. V obciach pracovné príležitosti nebývajú, len zriedka a aj to len na jedno voľné pracovné miesto. Takže v častých prípadoch sa ľudia do mesta presťahovať musia, kvôli plánom do budúcnosti. Iných, hlavne mladších zasa láka mestský štýl života. Dobrý zárobok, časom auto a tým pádom i viac času, diskotéky, bary, pekné ženy a chutné šampanské. No, kto by po tom netúžil ?
No ani táto cesta do mesta nebýva vždy idylický príbeh.

město

Mestský štýl života má aj tie zlé stránky.
Čo sa týka mladších, častokrát hrozí, že sa dostanú do sveta drog a skupín zo zlým vplyvom na ich budúci život. Toto riziko sa môže zrodiť hlavne v Petržalke.
O niečo starším zasa fakt, že nezapadnú do tohto rýchleho a drsného životného tempa, ktoré sa odzrkadluje i na nových metských spolupracovníkoch, ktorí nemusia byť zrovna prívetiví a nápomocní. Sú roky vychovávaní v dojme, že byť ku každému drzý a nepriateľský je tá jediná a správna cesta.

bratislava

Mestá ako Košice a Bratislava majú mafiánsku povesť. Mafia ovládala políciu a mnohých vplyvných ľudí. Potom sú tie menšie “ gangy „, ktoré sú však nebezpečnejšie pre bežných občanov. Ťažia z ich strachu, dobra a naivity.
Dobrou stránkou môžme nazvať príležitosti, ktoré sa nám poskytujú. Máme všetko podstatne bližšie, môžme skúsiť viac zamestnaní, brigád, krúžkov, športov a iných záujmov. Dokonca tu majú sídla i známe TV stanice, ktoré skoro pravidelne robia konkurzy a výberové konania pre svoje nové seriály. Máme možnsoť uplatniť sa i v tomto smere.

Využijeme teda služby, ktoré nám mesto ponúka?