Rok 2018 a návrat k prirodzeným hodnotám v bytovom dizajne


Rok 2018 sa nesie v duchu návratu k našim koreňom. Heslom je istota, pokora a jednoduchosť.  Mierna nedbalosť ako prejav autentickosti, uvoľnenosť a prijímanie nedokonalosti. Základným nosným pilierom moderných interiérov bude tento rok vzdušný priestor bez prehnaných dekorácií. Taktiež praktickosť a užitočnosť. Jednoduchý a holý priestor zahrejú kožušiny, jutové koberce, kože a pleteniny. Na veľkých plochách, ale aj v podobe malých bytových doplnkov bude moderný korok, bronz, meď a čoraz obľúbenejší betón. Geometria, mozaiky a jednoduché biele dlaždice a obkladačky budú stále znakom dobrého vkusu. Naše kuchyne budú čoraz jemnejšie v odtieňoch bledomodrej, svetlozelenej alebo ružovej. Zabudnite na výlučne keramické kúpeľne! Privítajte betón či bronz! Nadčasovosť interiéru zaručujú textúry piesku, slonoviny, uhlia, popola, kameňa a hliny. Populárne sú aj naďalej kvetinové motívy, akurát sa zmení ich veľkosť. Budú oveľa väčšie.

pokoj

Bytové štýly tohto roku
 

Ø  Industriálny štýl
Tehly, betón a kov tvoria aj tento rok základ mnohých interiérov. Tvoriví ľudia tento štýl vedia oceniť. Nekladie vysoké nároky na uhladenosť. Práve naopak. Dáva priestor na renováciu a recykláciu, ktorá zároveň ostáva na úrovni nedokonalosti. Môže pôsobiť surovým a chladný, dojmom. To je možno ľahko vyvážiť teplými farbami, drevom, obľúbenými kožušinami a textíliami.

koupelna

Ø  Minimalizmus
Odbúranie nadbytočných vecí a starostí s ich zaobstaraním alebo údržbou odbremení človeka a zároveň aj interiér. Tento štýl ľudí nabáda zamerať sa na to, čo skutočne potrebujú. Koniec zbytočným doplnkom. Prirodzenosť minimalistického interiéru je v tom, že nič nepredstiera. Uprednostňuje jednoduché tvary, nerušivé farby a materiály. Chladný betón dopĺňa charakter surového dreva.

Ø  Lagom
Nový interiérový štýl a škandinávska filozofia rovnováhy ako odpoveď na súčasný konzumný spôsob života. Skromnosť, kvalita a ekológia ukrýva tajomstvo šťastia. Je to priestor, v ktorom môžete voľne dýchať zaplnený iba takým nábytkom, ktorý je skutočne potrebný. Doplnky sú obmedzené len na vytvorenie dojmu rovnováhy a harmónie.

kuchyně

Ø  Handmade
Renovácia a recyklácia nábytku získava charakter jedinečnosti a vysokú hodnotu pre majiteľa, ktorý si ho dotvoril vlastnými rukami. Využívanie vecí, ktoré by skončili na smetisku je stále ekologické a originálne.