Bývanie so psom vie byť zábava

Nie nadarmo sa hovorí – pes najlepší priateľ človeka. Prečo je bývanie so psom iné, čo prináša a načo si budete musieť zvyknúť? Pes je živé stvorenie, ktoré si vyžaduje veľké množstvo vašej pozornosti. Čo sa zmení, keď si zaobstaráte psíka?

pes

Čas– menej osobného a voľného času. Zo svojho času budete musieť ukrojiť aj pre vášho nového kamaráta, ktorý túži jedine po tom. A tak okrem práce, starostlivosti o seba, či rodinu, budete musieť zahrnúť do vášho denného harmonogramu vášho psa.

Povinnosti– nový člen rodiny so sebou prináša aj novú vlnu povinností. Okrem toho, že navaríte večeru pre vaše deti, pôjdete na hodinku do fitness centra a presadíte kvety v záhrade, musíte si nájsť čas aj na prechádzku so psom, na krátku hru a maznanie.

Financie– je prirodzené, že budete mať menej peňazí len pre seba, pretože zaobstaranie si psíka znamená kúpiť mu granule, pelech, či búdu a každoročne za neho platiť očkovanie, či iné výdavky s ním spojené.

Neporiadok– kým svojho psa nevychováte, bude robiť všetko, čo je pre psa prirodzené. Hrýzť, trhať, hrabať, roznášať smeti a váľať sa v blate. Spočiatku to bude chcieť veľkú dávku trpezlivosti a času, aby sa vaše šteniatko naučilo čo je správne, a čo naopak nie je.

Nové možnosti– mať psa nie je len negatívne. Existuje množstvo plusov, ktoré so sebou chlpatý štvornohý miláčik prináša. Spoznáte nových ľudí, navštívite nové miesta a získate zážitky, na ktoré už nikdy nezabudnete.

Pohyb, aktivita– ak ste kvôli práci stále pripútaný k stolu a počítaču, tak na vás bude mať váš pes pozitívny vplyv. Pes si vyžaduje množstvo pohybu, veľa prechádzok a čas strávený vonku, v prírode. Z pohodlného domaseda sa tak zmeníte na aktívneho človeka.

čokl

Láska– nikto vám nebude tak oddaný, ako váš pes. Stane sa vašim najlepším priateľom, bútľavou vŕbou, utešovateľom a najvernejším spoločníkom v jednom. Do života vám prinesie množstvo pozitívneho, veľa smiechu a hlavne mnoho, mnoho lásky.