Vyskúšanie hier a aplikácií


·         Každý z nás má vo svojom smartphone či tablete  nainštalovanú hry či aplikácie. Bez toho by ani smartphon alebo tablet  neexistoval však ? Pozor ale prichádza novinka od Google o ktorej musíte vedieť a hneď aj  vyskúšať .

smartphone
 
·         V obchode Play je množstvo  hier a aplikácii ktoré keď chcete musíte inštalovať. Každá jedna obsahuje niekoľko  megabajtov dokonca až gigabajtov ktoré musíte inštalovať do svojho smartphonu či tabletu len preto aby ste zistili o čom tá hra alebo aplikácia je. To by bola blbosť nie ? Teraz ale prichádza to na čo čakal každý užívateľ smartphonu alebo tabletu. Ak by ste chceli zistiť čo daná aplikácia či hra obsahuje nemusíte ju hneď inštalovať. Stačí ak ju ešte pred samotným inštalovaní vyskúšate. Áno presne tak. Vývojári od Google  prichádzajú z novinkou Vyskúšať. Je to úplne jednoduché –  kliknete na tlačidlo vyskúšať , súhlasíte s podmienkami od Google a hru či aplikáciu si jednoducho spustíte bez akejkoľvek inštalácie či sťahovania ďalších zbytočných  súborov.

telefon
 
·         Ako správny hráč hier na smartphone som túto novinku vyskúšal  , no zatiaľ sa mi  takáto možnosť nezobrazila teda nemohol vyskúšať žiadnu hru.  Možno to zatiaľ nie je dostupné pre všetky smartphoni či tablety  , ale táto možnosť sa  dostane  postupne po niekoľkých aktualizáciách  od Google ktoré budú postupne prichádzať   priebehu roka. Ďalšia vec ktorú musíte vedieť je že ak kliknite na vyskúšať, aplikácia či hra sa Vám spustí v Beta verzii. Znamená to že túto hru budete hrať krátko keďže je to len Beta . No ak sa Vám táto hra či aplikácia zapáči môžete si nainštalovať , pripadne zakúpiť celú verziu danej hry či aplikácie. Samozrejme že ak sa Vám táto možnosť zobrazila môžete ju zdarma vyskúšať a môžete sa  podeliť o Váš názor či sa Vám táto možnosť páči a aké máte s touto možnosťou skúsenosti.