Ako svojpomocne zrenovovať kuchyňu

Ak Vás už omrzel pohľad na Vašu starú kuchynskú linku, máme pre Vás riešenie. Bez veľkých investícií  a námahy si viete zrekonštruovať kuchynskú linku aj sami. Postačí zopár dobrých nápadov, šikovné ruky a z novej kuchyne sa môžete tešiť už onedlho. Ale ideme pekne po poriadku.
Začneme tým, že si vopred naplánujeme rozpočet, ktorý môžete použiť. Pozbierame inšpirácie a nápady, ktorých je na internete a v katalógoch dostatok. Nakúpime potrebný materiál, prípadne doplnky, ktoré potrebujeme vymeniť. Ak máme všetko zabezpečené, môžeme sa pustiť do samotnej premeny.moderní kuchyně.jpg
Ako prvá príde na rad kuchynská linka, tá nám zaberie najviac času. Odporúčame použiť samolepiace fólie, ktoré sú v rôznych odtieňoch, a my si môžeme vybrať zo širokej ponuky. Vyberať môžeme z fólií s vysokým leskom alebo matné, záleží od Vášho vkusu. Moderné je kombinovať maximálne dva odtiene. Napríklad na vrchné dvierka kuchynskej linky môžete použiť krémový odtieň a na spodné dvierka zase tmavo hnedú. Pred samotným lepením je treba dvierka odmastniť a očistiť, prípadne jemne prebrúsiť aby nám fólie dobre chytili. Postupujeme pomaly a hlavne s trpezlivosťou, keď máme nalepenú fóliu, ktorú je potrebné poriadne pritlačiť a vytlačiť prípadné vzduchové bubliny, môžeme naspäť namontovať úchytky. Tu môžeme použiť staré alebo ich vymeniť za novší typ. Ak máme dvierka namontované, ďalším krokom je výmena obkladov za kuchynskou linkou, čo je síce náročnejšie a drahšie a odporúčame si zavolať na to odborníka, alebo si môžeme vystačiť sami a použijeme zástenu- tapetu, ktorá sa lepí priamo na starý obklad. Tú jednoducho nalepíme. V ponuke je mnoho vzorov, od jednofarebných až po 3D vzory, rôzne kvetinové či ovocné vzory, alebo vzory tehál.  Ak chcete jednoduchšiu variantu, oživiť starý obklad môžeme aj malými nálepkami so vzorom, aký si sami vyberiete.zrzková káva.jpg
Po nalepení, príde rad na výmenu pracovnej dosky, kde nesmieme zabudnúť na výmenu drezu. Odporúčame vybrať drez s odkladacím priestorom na umytý riad. Štýlové sú najmä nerezové materiály, alebo granitové drezy v rôznych farebných prevedeniach. K tomu jednoznačne patrí aj výmena vodovodnej batérie, so šetriacim systémom a moderným dizajnom. Ponuka je naozaj široká od jednoduchých typov, po drahšie a modernejšie. Záleží len na Vašom vkuse a výbere. Výhodné sú aj sety, kde ušetríte ak zakúpite spolu set batérie a drezu.
Na záver našej renovácie, už stačí zakúpiť pár nových kuchynských doplnkov či dekorácií a môžete si dopriať šálku kvalitnej kávy ako odmenu, s pohľadom na Vašu prácu a novú zrenovovanú kuchyňu.