Sprchový kút ako dizajnovo moderná a zároveň praktická súčasť

Moderne vyriešenú kúpeľňu dnes predstavuje sprchový kút. Ide o vhodný prvok pre menšie priestory, pretože pri správnom prevedení dokáže šetriť miesto, zároveň však poskytovať svoju očakávanú funkciu. V takom prípade sa miesto dverí používa sprchova zástena.

Žena sa sprchuje, tvár

Sprcha sa stáva pre mnohých moderných ľudí veľmi príjemným rituálom, ktorý je nielen hygienický, ale takisto osviežujúci. Takisto je to praktickejšie, než čakať na napustenie plnej vane a niekedy skrátka potrebujeme práve takéto rýchle osvieženie. Ideálne tiež počas leta a horúcich dní. Táto trendová súčasť kúpelne predstavuje šikovnú stránku v podstate pre každého, kto si na takéto hygienické osvieženie potrpí pravidelne. A v súčasnosti už sprchové kúty tiež neobmedzujú murované steny a stiesnené priestory, ale v móde je priestrannosť a ľahkosť, ktorú prezentujú práve sklenené steny.

Žena v kúpeľni

Tvar a rozmery

Sprchový kút môže mať rôzne tvary, výber je samozrejme individuálny. Spravidla je však pre menšie priestory vhodnejší „štvrťkruh“ a pre rozmernejšie kúpelne je to zasa „obdĺžnik“. Komfortné rozmery by mali predstavovať miery cca 100 x 80 centimetrov. Súčasťou môže byť vanička.

Sprcha, ovládanie, ženská ruka

Akú zástenu?

Konkrétnejšie je na mieste zamerať sa na materiál. Teda uprednostníme plastovú alebo sklenenú zástenu? Ak chceme dosiahnuť praktickosť a dostatok miesta, v prípade plastov vyberáme z tenších alternatív (asi 6 milimetrov). Estetiku ale predstavuje aj sklo, v tomto smere je ale jeho hrúbka výhodou, nakoľko pôsobí luxusne a hlavne odolnejšie voči možným nárazom. Sklo má tú výhodu, že v takomto prostredí je veľmi hygienické, rovnako aj jeho údržba a čistenie je jednoduché. Kvapky vody ne neho vplývajú v podstate minimálne. Veľmi esteticky pôsobí napríklad bezrámová zástena, ktorá po optickej stránke predstavuje elegantne krásne línie. Celkový efekt je možné doladiť podsvietením.