Nie je žiadnou novinkou, že farby majú veľký vplyv na psychiku človeka. Napríklad v móde dokážu farby odzrkadliť vnútorné rozpoloženie a náladu ženy alebo muža. Keď má človek depresívne a smutné obdobie siahne po tmavých, pochmúrnych farbách a naopak, v prípade veselej pohodovej nálady siahneme po jasných, žiarivých a veselých farbách.  Farba vášho svetra, trička alebo šiat teda dokáže odhaliť možno omnoho viac ako by ste chceli. Aká farba sa hodí napríklad na letné šaty alebo spoločenské šaty? Poďme sa spolu pozrieť na pôsobenie a vplyv farieb nášho oblečenia na naše okolie.

letní šaty
 

Biele, červené, čierne alebo modré letné šaty?

Farieb je všade navôkol nás nespočetné množstvo. Aj módny návrhári si silu farieb uvedomujú a preto ju s obľubou kombinujú na rôznych trendových kúskoch. Napríklad o bielej farbe sa hovorí, že symbolizuje nevinnosť a čistotu. Preto sú svadobné šaty zväčša v tejto farbe. Biela farba sa vyznačuje aj jemne chladným dojmom , vysokou univerzálnosťou a ľahkou kombinovateľnosťou s inými farbami alebo doplnkami. V bielych letných šatách výborne vynikne opálená pokožka. Červená farba je farba vášne a lásky.

V červených letných šatách budete pôsobiť rozhodne, veľmi nápadne a budete priťahovať pohľady okoloidúcich. Červené letné šaty sa hodia pre nositeľky, ktoré majú tmavé alebo čierne vlasy. O čiernej farbe sa často hovorí ako o farbe uzavretosti a neprípustnosti. Nie je to však pravda, pretože čierna farba je zárukou elegancie a sebavedomia. O čiernej farbe sa tiež hovorí, že dokáže opticky ubrať pár kíl. Čierne letné šaty sa dajú oživiť sviežimi doplnkami v rôznych farbách.  S modrými letnými šatami nie je čo pokaziť, pretože ako sa hovorí: „modrá je dobrá“. Modrá farba na oblečení evokuje dôveru, spoľahlivosť a vernosť. Letné šaty tiež môžete zvoliť v nežnej ružovej, veselej žltej, neutrálnej hnedej v kreatívnej fialovej a podobne. Výber letných šiat záleží od vášho vkusu a odvahy. Leto však patrí medzi ročné obdobia kedy je možné trochu experimentovať a vyskúšať o niečo extravagantnejšie kúsky.

šaty letní
 
Ak hľadáte letné šaty na dovolenku alebo k vode, ktoré ohúria nielen vás ale aj vaše okolie neváhajte navštíviť internetovú stránku www.glashgirl.sk. Nájdete tam bohatú ponuku nielen originálnych letných šiat ale aj ďalší sortiment dámskeho oblečenia. Okrem oblečenia si nenechajte ujsť aj rôzne štýlové doplnky, ktoré váš outfit dotvoria do dokonalosti.