Nákupy v zahraničí môžu byť niekedy skutočne výhodné. Záleží však, ktorú krajinu uprednostníte. Naše Euro má výhodný kurz v krajine, ktorá je nám vzdialenosťou pomerne blízka. Nákupy v nej nás pritom výjdu podstatne menej, než v našich obchodoch. Pritom vravíme o kvalitnom, dokonca značkovom tovare. Avšak pre nás výhodné ceny tam má i samotné ubytovanie a rôzne druhy produktov v obchodoch i nákupných centrách, kam môžeme zavítať. Túto ponuku nám poskytuje susedná zem, Ukrajina.

srdce

Možné nepríjemnosti
Takéto nákupy by však mohli skončiť doslova nákupným šialnestvom zo strany Slovákov. Zo slovenských hraníc tam prichádza množstvo áut či autobusov, ktoré zaplnia celú premávku. Takže pokiaľ sa chcete vydať na výhodné nákupy i Vy, musíte rátať s dlhšou čakacou dobou v zápche áut. Ďalej treba rátať s určitým obmedzením, ktoré sa týka prevozu iba povoleného množstva tovaru cez hranice. Z Ukrajiny si tak domov môžete odniesť výhodný tovar, avšak len určité množstvo, aby neprišlo k podozreniu, že s ním chcete obchodovať mimo Ukrajiny. Množstvo by malo odpovedať takej priemernej spotrebe.

nike

Nakoniec sa však oplatí prísť
Aby som však názornejšie prišiel k dôvodu, prečo sa nákupy v tejto krajine oplatia, opíšem Vám napríklad cenu značkového trička Nike, ktoré nás na Ukrajine výjde 10 Euro. Kompletný luxusný oblek vhodný na slávnostné podujatia či významnejšie udalosti, Vás výjde 40 Euro. To sú naozaj ceny, ktoré sú lákavé a pre Slováka viditeľne výhodnejšie. Napríklad za tento spomenutý tovar by ste zaplatili v našich obchodoch trikrát viac a tie ceny sa týkajú aj viacerých iných produktov. Preto je výhodné tieto nákupy v Ukrajine využiť v čo najväčšom možnom a dovoľújúcom prevedení. Na takýto nákup niekto jazdí raz, možno dvakrát do roka.

sluchátka

Lacnejšie je takmer všetko
Za zmienku stojí i nákup elektra a napríklad prenosných zariadení. Tie svojou cenou určite potešia. Rovnako tak bude lacná i preprava, liter benzínu vás stojí 54 Centov.