Prokrastinácia

Prokrastinácia. Toto slovo tu nebolo s nami odjakživa. Objavilo sa len nedávno a odvtedy sme ho počuli z úst mnohých ľudí. Často z úst mnohých mladých ľudí. Pretože práve im je toto nové slovo najbližšie.
Surfovanie na internete. Lustrovanie známych ľudí. Stalkovanie (neviem, či to píšem správne) druhých ľudí. Rolovanie nástenky na facebooku. Čítanie diskusií na internete, ktoré sa vás netýkajú. Prezeranie inzerátov vecí, ktoré v podstate ani nepotrebuje. Pozeranie seriálov. 

silueta

Toto všetko. A nielen to. Oveľa viac. To sa dá pokladať za čistú prokrastináciu. Nefalšovanú. Jednoducho takú, ktorá sa nedá s ničím iným zameniť. Áno, vy sa ani nespamätáte a už prešli 3 hodiny odvtedy ako ste chceli ísť povysávať. A čo sa zmenilo? Nič. Ani ste nič nové nedozvedeli. Pochybujem, že ste si oddýchli. Jediné, čo ste možno získali sú klebety. Zopár nových klebiet. Ale tie vám toho veľa nedajú, pretože viac sa dozviete úprimným rozhovorom s človekom ako prezeraním jeho profilu… 

Čo tak skúsiť na miesto toho nejaké iné aktivity? Niečo záživnejšie, nápaditejšie a užitočnejšie? Že vás nič nenapadá? Netárajte! Sme predsa ľudia, ktorí sa predtým vedeli zabaviť aj bez týchto technológii.
Pozvať kamarátku na prespanie? Samozrejme, bez toho, aby ste otvorili notebook alebo vytiahli telefón. Čo sa vám môže zdať dosť veľký hardcore, ale odporúčam to vydržať, pretože je to oveľa záživnejšie ako aktivity, ktoré by ste robili na už spomínaných zariadeniach.

životní styl

Toto je len jeden nápad z mnohých a dá sa ich nájsť stovky. Pretože keď sa chce, tak sa dá.
Lúštenie krížoviek. Čítanie kníh. Turistika. Keď len učenie. Hranie spoločenských hier. Komunikácie, rozprávanie sa s priateľmi, rodinou. Čo sa dnes dosť preceňuje, ale je to dosť podstatné. Mal by sa klásť na to dôraz. Venčenia psa. Zavolanie dávnej priateľke z detstva, s ktorou máte toľko spomienok, že by ste mohli napísať aj knihu. Čo tak získať ďalšie?
Inšpiráciu alebo motiváciu, či čokoľvek, čo by ste si želali vám nedodá nikto iný, len vy samy. Pevne dúfam, že ju v sebe objavíte a už sa jej nevzdáte. Držím vám palce a nevzdávajte to.