Pedikúra: v salóne alebo doma?


Pedikúra v salóne
Klasická salónna pedikúra
Klasická pedikúra zahŕňa všetky prvky a odstránenie šupiek so špeciálnym strojom, rezanie kožičky nechtu a ak je to potrebné, tak aj profesionálnu masáž chodidiel. Najdôležitejšie je zabezpečiť, aby boli prístroje starostlivo sterilizované.

pedikůra

Európska neopracovaná pedikúra

Táto verzia klasickej pedikúry, v ktorej je noha ošetrená špeciálnou zmäkčujúcou látkou, ktorá zmäkčuje pokožku. Kutikuly nie sú odrezané, ale sú tlačené späť na základňu nechtov. Časom sa koža stáva čoraz jemnejšou a neviditeľnou. Táto verzia bez krvnej pedikúry je vhodná pre tých, ktorí netolerujú hrubú manipuláciu s kožou nohy alebo trpia chronickými ochoreniami kože alebo diabetom. Mínus európskej pedikúry spočíva v tom, že rast pokožky nie je okamžite spomalený. Preto sa na začiatku zvyčajne kombinuje s klasickou pedikúrou.

nohy

Hardvérová pedikúra
Hardvérová pedikúra je najbezpečnejším, nepoškodzujúcim a hygienickým postupom. Koža nohy je ošetrená špeciálnymi brúsnymi čeľusťami, ktoré umožňujú vykonávať najzložitejšie manipulácie, napríklad : spracovanie ťažko dostupných miest medzi prstami. Hardvérová pedikúra sa nedokáže vyrovnať s hrubou kožou a chronickými mozoľami naraz a preto na vyriešenie tohto problému budete musieť prejsť niekoľkými sedeniami a potom postup opakovať.

SPA pedikúra
SPA pedikúra je potešenie, ktoré trvá asi 2 hodiny. Zahŕňa kúpele s rôznymi aromatickými látkami, starostlivosťou o pokožku pomocou špičkovej profesionálnej kozmetiky (masky, sérum a krémy). Počas procedúry si užijete relaxačnú hudbu alebo zvuky prírody a určite vám ponúknu aj pohárik vína alebo šampanského. Mínusom tejto procedúry je len jej cena.

nehty

Domáca pedikúra
1.      Teplý kúpeľ
Milovníci rozmaznávania si môžu kúpiť vírivý kúpeľ, ako v salóne. Nohy máčajte maximálne 20 minút.
2.      Brúsenie
 Po kúpe osušte nohy a pokračujte v brúsení. Počas brúsenia to nepreháňajte, inak si poškodíte pokožku nohy.
3.      Maska
Tento krok postupu je voliteľný, ale ak je čas, mal by sa urobiť, aby sa pokožka stala dokonalou. Naneste na celú nohu špeciálnu masku na nohy alebo silnú vrstvu mastného krému. Potom omotajte nohy uterákom. Masku umyte po 10-15 minútach. Jednoduchá masáž zmierňuje únavu a urýchľuje krvný
4.      Liečba nechtov
Ak chcete nechty strihať nožnicami mali by byť ešte mokré. Najlepšie sa strihá hneď po kúpeli.