Takto jednoducho dokážete opticky zväčšiť priestor

V čase hromadnej výstavby nových nehnuteľností, ešte stále lacných úverov a nového reality boomu sa každý snaží o čo najkrajší a najpriestrannejší byt. Každý sa rád hrdí svojou individualitou a odlíšením sa od davu. Bytový interiér ponúka široké možnosti, ako si priestor zunikátniť. Čoraz viac sa do popredia dostávajú prvky, ktoré ponúkajú vysokú mieru individualizácie, ale zároveň sú stále dizajnové, kvalitné a funkčné. Do tejto kategórie môžeme pokojne zaradiť aj sklenené posuvné dvere.

Sklenené posuvné dvere sa výrabajú z tvrdeného alebo kaleného bezpečnostného skla. Práve kalenie tu spôsobuje tú dramatickú zmenu. Ide o proces tepelnej úpravy, ktorý mení vlastnosti materiálu. Sklo sa najprv ohreje na vysokú teplotu a potom sa prudko schladí. Výsledkom je vyššia odolnosť voči nárazu (až trojnásobná), vyššia pevnosť a odolnosť voči zmenám teploty.

Ak si sklenené posuvné dvere nainštalujete napríklad do kuchyne alebo obývačky, krásne Vám priestor opticky zväčšia. Fyzici by Vám to vedeli isto zložito(možno aj jednoducho) vysvetliť, no nám “bežným smrteľníkom” stačí len jeden pohľad a nepotrebujeme viac slov. Takto nainštalované sklenené dvere sú nielen funkčné, ale aj estetické a moderné. Spoločnosť LM mont ponúka výrazné možnosti indivualizácie pri výbere motívu. Ich realizácie sklenených posuvných dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ ukazú aké pestré sú možnosti.

posuvne dvere kuchyna

Sklenené posuvné dvere priestor zároveň aj presvetlia. Niet nad prirodzené denné svetlo. To dodáva miestnosti charizmu a teplo. Ktorákoľvek izba tak pôsobí prívetivo a útulne.

posuvne dvere zahrada

Sklenené posuvné dvere sa dajú inštalovať nielen do kuchýň, ale aj ako výhľadové dvere do obývačky smerom do záhrady. V prípade bytovky na vyššom poschodí sa môže rozprestrieť krásny výhľad z výšky na mesto. Aj takto sa dá pohrať s priestorom a vystúpiť z davu.