Praktické využitie žuly v domácnosti

Príroda je nevyspytateľná, svojrázna a ponúka nám množstvo prírodných surovín na rôznorodé využitie.

Aj žula je typická hrubozrnná hornina, ktorú vieme využiť na mnoho spôsobov. Nielen v domácnosti, ale aj na pracovisku, v administratívnych priestoroch, v exteriéri. Mimoriadne pôsobivé je ale využitie žuly ako kuchynská pracovná doska, vo forme kuchynskej zásteny, kúpeľňovej dosky alebo povrchu pracovného stola. V každej realizácii pôsobí žula ako precízne opracovaný materiál mimoriadne elegantne a luxusne. Dodáva priestoru žiarivý vzhľad a žulový doplnok žula žula sa stáva architektonickou dominantou.

home-3593730_640

Žula je jedinečná hornina, ktorá má siahodlhú históriu. Nesie si v sebe po tisícročia prímesi kremeňa, sľudy a živca a tie jej dodávajú unikátne sfarbenie. Architektúra a dizajn to vkusne využívajú aj vrátane vhodnej povrchovej úpravy žuly. Na exteriérové využitie je vhodná úprava plameňom, na interiérové využitie sa žula upravuje špeciálnou kefou za účelom získania rustikálneho vzhľadu alebo úprava leštením, ktorá dodá materiálu odolnosť voči mnohým vplyvom.

Žula nielen v domácnosti je obľúbeným prírodným materiálom najmä pre jej dlhú životnosť, variabilitu vzorov a povrchov, odolnosť voči chemickým aj mechanickým vplyvom a ľahkú údržbu žulového povrchu. Dokonale odvádza teplo, aj preto sú žulové kuchynské ostrovčeky a pracovné dosky tak obľúbené – horúce predmety vytiahnuté priamo z grilu alebo rúry voľne položíte bez poškodenia žulového povrchu.

stones-2082936_640

Žula je pevná a odolná a vo forme povrchu pracovného stola mu dodá potrebnú stabilitu, eleganciu a majestátnosť. Vaša pracovňa alebo jedáleň získa nový vzhľad a bude dýchať luxusom a kvalitou.

V kúpeľni oceníte žulu takisto vo forme vkusne zladenej dosky, zásteny, prípadne obkladov. Priestor získa mimoriadnu eleganciu, praktickú údržbu a veľký pocit čistoty.

Žula v akomkoľvek prevedení je vhodnou investíciou s mnohými výhodami, najmä dlhou životnosťou, ekologickým spracovaním a prírodným vyžarovaním.