Aký typ dámskej bundy si kúpiť na zimu?

Príchod jesene je spojený síce s miernym ochladením, ale stále pomerne príjemným počasím, občasným slnkom a krásnou jesennou prírodou plnou oranžových, červených či žltých listov. Ako sa však postupne jeseň končí, vytrácajú sa i posledné slnečné lúče a stromy už sú takmer holé, pretože väčšina listov opadala. Počasie sa postupne mení na chladnejšie a rána a neskoré večery začínajú byť mrazivé. Pokiaľ ešte nie je váš šatník pripravený na začiatok zimy, je najvyšší čas to zmeniť a kúpiť si zimnú bundu, ktorá je do mrazivého počasia nevyhnutnosťou. Výber bundy by ste si však nemali nechávať úplne na poslednú chvíľu, pretože sa môže stať, že takú čo sa vám bude páčiť štýlom a strihom, možno ku koncu roka už ani nenájdete. Preto ak objavíte krásnu zimnú bundu, ktorá bude vaším vysnívaným kúskom a navyše za zlacnenú alebo výpredajovú cenu aj na jar alebo v lete, určite neváhajte a kúpte si ju. Bunda vás predsa môže počkať pekne odložená v skrini alebo v šatníku a vytiahnete ju až s príchodom ochladenia. Aký typ dámskej bundy si však na zimu kúpiť?

zimná bunda

Na módnom trhu, internete a v nákupných centrách nájdeme množstvo obchodov s rôznymi módnymi značkami, ktoré zimné bundy predávajú. Navyše vďaka neustále sa vyvíjajúcim a meniacim módnym trendom každoročne značky prichádzajú s novými strihmi a štýlmi. Populárnym trendom sú napríklad skrátené bundy, ktoré sú v dĺžke známych crop topov, čo ale nie je na zimu príliš vhodné. Takéto príliš krátke bundy, ktoré poriadne neprekryjú chrbát a neoblečiete si pod nich dostatočne teplé oblečenie, môžu rýchlo viesť k prechladnutiu alebo iným zdravotným problémom.

zimná parka

Vhodnejšou voľbou najmä do naozaj chladného počasia sú dlhé zimné bundy, ktoré dôkladne prekryjú chrbát a iné časti tela. Takáto dlhšia bunda tým pádom ochráni telo lepšie pred vetrom a možným prechladnutím. Navyše si pod dlhú bundu, ktorá z časti prekryje a ochráni aj vaše nohy môžete obliecť aj šaty alebo sukňu. Okrem klasických páperových búnd je však možné namiesto bundy zvoliť zateplenú parku či hrubší kabát. Pokiaľ však hľadáte funkčnú bundu na zimné športovanie, oplatí sa pouvažovať skôr nad modelom, ktorý je špeciálne prispôsobený do chladu. Takéto športové zimné bundy sú zväčša odolné voči vode a premočeniu a dokážu absorbovať pot či majú iné dodatočné vlastnosti.