Bytča

Mesto Bytča https://www.privatportal.sk/sex-ponuky/bytca sa nachádza v Žilinskom kraji a tvorí samostatný okres. Je pomerne malé mesto, pozostáva z približne 11 tisíc obyvateľov. Jej história siaha až do trinásteho storočia, konkrétne do roku 1 234, kedy bolo mesto Bytča prvýkrát zmienené. Historickou zaujímavosťou je aj fakt, že v tomto meste zomrel slávny palatín Juraj Turzo, a to v roku 1616. V Bytči žilo v minulosti aj mnoho židov, o čom svedčí aj synagóga, ktorá sa tu doteraz nachádza. Synagóga v Bytči bohužiaľ posledné desaťročia dosť chátra, no mesto sa ju snaží pomaly obnovovať. Určite ale stojí za návštevu.

4-e10c2ed1937046d66481093b2de63513730ac67f

Okrem tejto pamiatky tu však nájdete aj mnoho ďalších. Renesančný Bytčiansky kaštieľ sa nachádza priamo v centre tohto mesta. Jedná sa o stavbu pochádzajúcu z trinásteho storočia a je to miesto, kde slúžil Juraj Jánošík ako vojak a spoznal tam aj známeho Tomáša Uhorčíka. V sedemnástom storočí sa na tom istom mieste konal aj súd ohľadom povestnej, čachtickej pani. Ako môžete vidieť, Bytča naozaj dýcha históriou, no ponúka nám aj veľa ďalších možností.

Bytčiansky_zámok_b

Preteká ňou rieka Váh a menší potôčik Petrovička, na ktorý natrafíte priamo v centre mesta. V centre sa tiež nachádza rímskokatolícky kostol, Kostol všetkých svätých s veľmi peknou architektúrou. V meste síce nie sú veľké obchodné centrá, nakoľko je Bytča menšie mesto. Obyvatelia majú však pomerne blízko väčšie mesto Žilina, kde nie je núdza o obchody. Samozrejme, v Bytči nájdete na každom rohu malé potraviny či drogérie.

Ak sa chystáte do Bytče, určite si naštudujte históriu tohto mesta, pretože je veľmi zaujímavá, a to nielen pre historikov. V okolí môžete podniknúť výlety do prírody a rôzne turistiky. Je to rozhodne pekné malé mestečko, ktoré vás očarí.