Celulitída? Skoncujme s ňou!

95 percent žien! Ak patríte k zvyšným 5 percentám, gratulujeme. My ostatné konečne zamakajme a do leta buďme fit.

Aké sú príčiny vzniku celulitídy?
Mylnej predstavy, že celulitídou trpia len ženy s nejakým tým kilečkom navyše sa treba rýchlo zbaviť. Ani megaštíhle modelky sa jej nevyhnú.
Za vznikom celulitídy stoja genetika, zlá životospráva, narastajúci vek a estrogén. Keďže je do leta času dosť, popracujme na našich zadočkoch a stehnách a zbavme sa tej Ježibaby!
zdravé pohoštění
Základom je správna strava
Na zdravú stravu je nevyhnutné myslieť počas celého života, nie len mesiac pred letom, kedy sa rozhodneme schudnúť do plaviek. Dôležitý je príjem zeleniny a ovocia bohatého na vitamín C. Ak práve nemáte chuť na ovocie, zabezpečte si vitamín C v tabletkách. Prebytok tohto vitamínu sa vylučuje obličkami a spolu s ním vyplavuje aj toxíny, ktoré majú na svedomí vznik celulitídy.
 
Voda, voda, voda!
V lete, v zime, po celý rok. Vyplavia sa z tela toxíny, ktoré spôsobujú celulitídu. Vyhnite sa však sladeným vodám, nahraďte ich čistou vodou s citrónom alebo zeleným čajom. Pitie správneho množstva vody očistí telo od odpadov.
 
Nezabúdajte na pohyb
Nemusíte sa každý deň potiť v posilke, ale nájdite si vždy aspoň polhodiny alebo aj celú hodinku čas na prechádzku so psom, kamarátkou alebo priateľom. Nevozte sa všade autom. Sedenie na gauči pri telke vás celulitídy nezbaví a pri nesprávnej strave kilečká pôjdu hore a celulitída bude stále viditeľnejšia.
 procházka se psem
Masírovanie
Váš priateľ vám s touto činnosťou určite rád pomôže, ak je však zaneprázdnený, nemusíte míňať peniaze na profi masérov, vezmite si vaše obľúbené telové mlieko alebo krém a premasírujte sa každý deň sama.
 
Dôležitý je kolagén v tele
Jeho nedostatok má taktiež na svedomí vznik celulitídy. S narastajúcim vekom v tele ubúda a to oslabuje kolagénové vlákna, viditeľnosť celulitídy je väčšia, pretože je pokožka tenšia a nie je schopná kryť nedostatky na vašom tele. Navštívte lekáreň a zakúpte si produkt obsahujúci kolagén, ktorý vám pomôže premôcť celulitídu.
 
Pri dodržaní týchto piatich bodov do leta zatočíte s celulitídou a po pláži sa prejdete hrdo, bez pomarančovej kože na vašich stehnách a zadočku. Tak do toho!