Desať pravidiel pre krásne a zdravé nechty

Okrem vonkajšej starostlivosti o nechty – pravidelnej manikúry, je dôležitý aj príjem správnych potravín, obsahujúcich potrebné vitamíny pre zdravie a krásny vzhľad vašich nechtov.
růžové odstíny
Ktoré laky sú vhodné?
Pri lakovaní nechtov nie je nič otravnejšie ako čakanie na jeho úplné zaschnutie aby ste predišli neželaným odtlačkom rôznych predmetov na vašich nechtoch. Riešením na takúto situáciu sú rýchloschnúce laky, ktoré však obsahujú acetón, ktorý okrem laku vysuší aj vaše nechty. Takýmto lakom sa treba vyhýbať a používať ich len v prípade, ak je to nevyhnutné.
 
Šúpanie laku zakázané!
Na kráse to nechtom nepridá a okrem laku, ktorý odstraňujete, môžete strhnúť aj vrstvu nechtu a tým ho poškodiť a oslabiť.
 
Výber správneho odlakovača
Aj v tomto prípade platí, že acetón v odlakovačoch váš necht oslabí a jeho lámavosť sa zvýši. Pri výbere odlakovača je potrebné hľadať taký, ktorý acetón neobsahuje. Ak si ten správny odlakovač nájdete, s jeho používaním to taktiež netreba preháňať.
 úprava nehtů
Tvar nechtov
Každej žene sa páči iný. Dlhé nechty alebo krátke, hranaté, oblé. Pri výbere správneho tvaru je nutné dbať aj na to, akú prácu vykonávame. Nesprávne zvolený tvar môže mať na svedomí štiepenie.
 
Používanie rukavičiek
Rôzne saponáty a čistiace prostriedky negatívne vplývajú na zdravie vašich nechtov. Pri ich používaní netreba zabúdať na rukavičky, ktoré ochránia nie len vaše nechty, ale aj ruky, ktoré ostanú krásne a jemné.
 
K nechtom sa treba správať jemne
Otváranie plechoviek alebo podobné činnosti vám môžu zničiť nechty, preto si nasaďte rukavičky aj pri týchto činnostiach.
 
Krémy
Ak si krémujete ruky, nezabúdajte aj na nechty. Krémy vaše nechty správne hydratujú. Krémom prejdite po celej ploche nechtu, aj po kožičke okolo nechtov a predídete tak záderom.
 
Pilníkovanie alebo strihanie?
Ak sa rozhodnete pre použitie pilníka, vyhnite sa kovovým a zaobstarajte si namiesto nich minerálny alebo sklený. Kovový pilník je pre nechty agresívny a môže im viac na kráse ubrať ako pridať. Pri strihaní nechtov nepoužívajte nožnice, pretože práve tie majú na svedomí ich vrstvenie, namiesto nich zvoľte klieštiky, ktoré sú k nechtom šetrnejšie.
 
Ako správne používať pilník?
Základom je pilníkovať nechty pomaly a nie prudkými pohybmi. Správny postup pilníkovania je jedným smerom, od kraja ku špičke nechtov.
 
Vitamíny
Príjem správnych vitamínov vplýva na krásu nechtov. V mliečnych výrobkoch sa nachádzajú bielkoviny a vápnik, ktoré sú dôležité pre ich zdravie. Zinok, selén a horčík je nutné prijímať, aby boli vaše nechty zdravé a krásne. Ak tieto látky neprijímate v strave, zaobstarajte si prípravky, ktoré ich obsahujú.