Ohromí Vás Nová Dacia Duster


Nebude to nové auto , ktoré práve prichádza na trh. Ide o auto ktoré už veľmi dobre poznáte. Vynovený Duster prichádza v úplne novej rekonštrukcii. Tak ako starý , tak aj nový Duster si zachová pomerne rovnaké rozmery. Teda bude mať vonkajšie a vnútorne rozmery dĺžka 4,3 metra, šírka 1,8 metra. Čo sa ale týka zmien bude mať novú vystuženú konštrukciu , lepšie bezpečnostné prvky , a prepracovanejší interiér , lepšiu výbavu či odhlučnenú kabínu.

dacia
 
Motor však ostáva rovnaký. Ostáva 1.6 litrový motor s manuálnou prevodovkou  , s možnosťou výberu predným alebo obidvoch náprav . Na výber máte tiež motor poháňaní na LPG palivo. Alebo si môžete vybrať  štvorvalec poháňaní na beziónovým palivom s objemom 1,2 litra . Noa čo sa týka tretieho palivá diesel  1,5 dCi s dvoma možnosťami výkonu a to 66 kW , 90 k , alebo 81 kW , 110 k. K tomuto motoru získate aj pohon všetkých kolies .
 
Nesmieme zabudnúť na bezpečnosť, Tú zabezpečuje posilnený rám auta záclonové airbagy, či automatické svetlá a asistent sledovania mŕtveho uhla. Ide teda o prvky ktoré Dácia zatiaľ nemala v ponuke. Ďalšou novinkou je automatická klimatizácia ktorá bola posilnená. Na automatickej klimatizácii si môžete zapnúť dve zóny. Klimatizácia bola upravená tak aby ste mali väčšie pohodlie za jazdy horúcich dní. Novinkou tohto auta je aj bez kľúčové štartovanie s pomocou karty ktoré už poznáte z Renaultu
 
auto
 
Dácia sa vychvaľuje s väčším batožinovým priestorom. Celkový objem má teraz 5,8 litra na 28,6 litra a to aj vďaka tomu že je úložný box aj pod sedadlom spolujazdca. Aj sedadlá a dočkali veľkolepých zmien. Majú nové prešívanie , a penu pre lepšiu odolnosť a ú pohodlnejšie. Sedadlá boli osadené do konštrukcie a samotný sedák je 2 cm dlhší , a sedadlo sa dá posunúť až o 6 cm.
 
Dácia sa snaží vyrábať auta s dostupnou cenou , no zatiaľ ešte cena na Slovensku nie je známa. Odhadujeme , že cena nový Dácie Duster môže stáť od 20 do 35 tisíc eur. Ale ide len o odhad ,  cena môže byť aj nižšia .