Plastové palety s vysokou nosnosťou

Drevené palety sú veľmi častým pomocníkom pri manipulácii s tovarom. Často sa však poškodia rýchlejšie, ako by sme čakali. Existuje však paleta, ktorej životnosť ďaleko prevyšuje bežné drevené palety. Ide o kvalitné plastové palety cena vyrobené spoločnosťou Schoeller Allibert. Plast, ktorý je použitý na ich výrobu je veľmi odolný voči vonkajším vplyvom. Keďže plast nemôžu napadnúť škodcovia, nemusíte takéto palety pravidelne ošetrovať, ako je to nevyhnutné v prípade drevených paliet. Nehrozí im žiadna hniloba, ale ani korózia, takže zvládnu aj naozaj náročné podmienky.

poškodené drevené palety

Sú ľahko umývateľné a rýchlo schnú, čo zabezpečuje hygienické prostredie pre Váš tovar. Majú veľmi vysokú nosnosť, ale zároveň nie sú ťažké, takže sa s nimi dobre pracuje. Schoeller Allibert vyrába rôzne typy plastových paliet, ktoré sú výborne využiteľné aj automatizovanými systémami. Na veľmi ťažký náklad Vám odporúčame napríklad paletu EOS Heavy s rozmermi 1140 mm x 1140 mm x 170 mm. Jej individuálna nosnosť je až 7500 kg. Je vybavená piatimi lyžinami a je prístupná zo všetkých štyroch strán. Je ideálnou voľbou pre prepravu tovaru námornými kontajnermi.

námorné kontajnery

Naopak pre ľahšie a menšie náklady Vám odporúčame paletu EOS Light, ktorá má rozmery 1200 mm x 800 mm x 130 mm a váži len 5,22 kg. Aj keď ide o ľahučkú paletu, unesie až 500 kg nákladu. Má zasúvateľnú konštrukciu, ktorá Vám ušetrí miesto počas reverznej logistiky. Na výber máte aj veľmi malé displejové palety, ktoré sú vhodné napríklad na vystavovanie tovaru, či presun malého množstva nákladu. Využijete ju aj v prípade maloobchodného predaja. Paleta Display Pallet 600 mm x 400 mm x 145 mm váži len 1,6 kg a je stohovateľná do seba. Toto bol len malý výber paliet z naozaj širokého sortimentu, ktorý Vám ponúka spoločnosť Schoeller Allibert, popredný výrobca kvalitného skladovacieho a prepravného vybavenia.