Pohodlnosť, ktorá vás prekvapí

Ortopedička mi pred istým časom poradila taštičkový matrac. Nemala som ani poňatia o tom, o čom vlastne hovorí. Niečo som si naštudovala, no to mi veľmi nepomohlo. Pochopila som podstatu a aj to, ako taký matrac vyzerá vo vnútri, ale predstavu o tom, ako sa na ňom spí, som si veru nevytvorila. Ak by ste chceli vedieť, ako sa na takom matraci spí, tak je to naozaj vynikajúce.Muž spí so zaklonenou hlavou.jpg

Neľakajte sa pružín
Ja osobne som mala blbý pocit z toho, že sú v matraci pružiny. Neviem, nejako podvedome som mala pocit, že dnes už existuje veľa omnoho pohodlnejších materiálov na výrobu matracov. V tomto prípade sú pružiny obalené látkou a tieto „taštičky“ sú spolu poprepájané. V podstate však ide o klasické pružiny. Toto umiestnenie nemá vplyv na to, ako sa vám na matraci leží pocitovo, no na druhej strane ma veľmi významný zdravotný prínos.
Keď si na matrac ľahnete, tak sa neprepadnete, ale vaše telo je v polohe, v akej má byť.

Fajn, poďme späť k tým pružinám. Naozaj, spí sa na nich úplne v pohode pohodlne. V podstate ani nerozoznáte to, či sa v matraci nachádza pena alebo kovové pružiny. V naozaj kvalitných matracoch sa na pružinách totiž nachádza ešte jedna, niekedy i dve či tri, vrstvy mäkkého materiálu. V tom mojom je napríklad prírodný kaučuk a ešte jedna tenučká vrstva pamäťovej peny.

A čo chrbát?
V úvode som začala tým, že mi tento typ matracu odporučila moja ortopedička. Je teda jasné, že som potrebovala spať na niečom, čo je vhodné pre chrbát, respektíve pre chrbticu. Áno, taštičkové matrace Segum sú vyslovene zdravotné a vhodné pre všetkých, ktorí trpia bolesťami alebo degeneratívnymi ochoreniami chrbtice.Žena s blond vlasmi spí pokojne na posteli.jpg

Za seba môžem povedať, že spánok na tomto matraci asi urobil svoje. Je pravdou, že bez ďalšej liečby, teda bez cvičenia, masáží a rehabilitácie, by to asi nebolo ono, no jeden plusový bod naviac je vždy len pozitívny.