Ráno pri pohľade do zrkadla si všimnete veľkú červenú bodku. Pozorne si ju prezriete a zistíte e sa nedá zakryť. Zdvihnete bradu a objavíte niekoľko bielych hlavičiek ktoré sa usalašili pod spodnou perou. Posadíte sa na okraj vane, s tvarov zaborenou do dlaní.  Predsa ste takéto ráno zažili. Ako to že sa znova vracajú ? Odpovede znie ľahko ste období dospievania alebo sa často vracajú len tak, z ničoho nič. Práve preto je tu niekoľko rád ktoré Vám pomôže zničiť akné už za pár dni.

akné

► Zmeňte mejkap
U dospelých žien býva mejkap veľmi vážnou príčinou prejavu akné. Problémom sú kozmetické prípravky na báze oleja. Farbiva obsiahnuté v základných krémoch, púdroch, a nočných krémoch  nie sú nie sú nebezpečne , horšie sú oleje. Obsahujú tuky a matné kyseliny a práve preto tieto látky podporujú vznik bielych pupáčikov.

► Čítajte etikety
Vždy si nezabudnite prečítať čo daný výrobok obsahuje. Môže obsahovať látku na ktorú môžete byť alergický.

tvář

►Suchá pokožka si vyžaduje väčšiu starostlivosť
Suchá pokožka byť prehnane citlivá na hydratáciu. Preto sa odporúča začať kúru pomocou prostriedkov s nižšou koncentráciou a až neskôr je zvyšovať.

► Vyhýbajte sa priamemu slnku
Lieky proti akné môžu zvyšovať citlivosť na slnečné žiarenie. Pokožku vystavujte čo najmenej slnku alebo infračerveným lampám a používajte krémy s ochranami látkami proti slnečnému žiareniu.

►Nepoužívajte viac krémov
Nepoužívajte rôzne  preparáty súčasne. Ak ste sa rozhodli používať iný krém , nepoužívajte súčasný.

►Ako zabrániť šíreniu akné
Lieky proti akné nevnášajte asi vo vzdialenosti 1.5 cm okolo postihnutého miesta. Týmto spôsobom sa zabráni šíreniu zápalu a ďalšieho ochorenie. Vždy po vstrebaní krému si tvár umyte čistou vodou a znova použite krém podlá potreby. Nikdy nepoužívajte viac krémov počas jedného dňa , môže sa Vám pokožka zapáliť a vytvoria sa Vám nepríjemné jazvy.