Čo je Hippie?Je to štýl, ktorý má korene v 60. rokoch minulého storočia. Týmto slovom sa označovali ľudia, ktorí boli súčasťou špecifického hnutia, ktoré ovplyvnilo nie len myslenie ľudí, no aj populárnu hudbu, televízne relácie, filmy a seriály, literatúru a umenie. Vyznačuje sa však aj špecifickým štýlom obliekania sa: prírodnými farbami, kvetovanými vzormi, dlhými sukňami u žien a bradami u mužov. Zakomponovanie aspoň niečo z toho štýlu do dnešného, moderného štýlu obliekania nie je vôbec ťažké.

hračka

Ako teda na to?Dnes si môže už každý obliecť viac-menej čo len chce, preto dostať prírodné odtiene zelenej a hnedej doplnené pestrými farbami kvetov nie je žiaden problém! Nemusíte ani zachádzať príliš do extrémov, Hippie look môže pozostávať aj z vášho každodenného outfitu v prírodných farbách doplneného o drobnú ozdôbku vo vlasoch alebo rôznych doplnkov s kvetinovými motívmi. Pokiaľ však chcete „full Hippie look“, tu je pár vecí, ktoré by vám nemali chýbať:

Čelenky- Jednoduchými, pletenými čelenkami sa toho v tomto štýle naozaj nedá veľa pokaziť! Osviežujúce kvetované čelenky ktoré dostať aj so živými kvetmi alebo tenké, pripomínajúce vrkoče? Dajú sa doplniť takmer ku všetkému!

Sukne- Ale nie hocijaké sukne. Hippie look sa nikdy nedá pokaziť dlhou sukňou z ľahkého materiálu v hocijakej farbe. Zelená, hnedá, oranžová alebo žltá? Výber je len na vás! Kvetinové,a lebo iné prírodné vzory sú, znova, vždy vítané.

Voľné nohavice- Sú vhodná alternatíva sukní. Celkovo je dobré vyhýbať sa hocijakému príliš obtiahnutému oblečeniu a krikľavým farbám, ide nám o prirodzenosť.

hippie

Šatky- Na krku alebo voľne previazané na hociktorej časti tela. Môžu slúžiť ako zaujímavé doplnenie outfitu.

Okuliare- Slnečné okuliare rôznych farieb, tvarov a veľkostí sa vždy na dlhší pobyt vonku hodia!

Doplnky- mnoho tenkých, pletených náramkov, veľké visiace náhrdelníky a visiace náušnice s logom Hippie? Prečo nie! To všetko k tomuto štýlu naozaj patrí! Avšak pozor, netreba to prehnať!
Necíťte sa ale týmto výberom limitovaní! Ak narazíte na zaujímavý kúsok ktorý by váš look dobre doladil, neváhajte experimentovať!