„Ak škovránka chytajú, pekne mu spievajú.“ Touto jednoduchou, pritom však akutálnou a výsižnou vetou by som mohol začať tento článok, kedy chcem písať o čoraz známejších sťažnostiach na automobilku Jaguar.

Celý spor je o nedodržaní dohôd zo strany zamestnávateľa Jauguar a klamlivých pohovoroch, kedy zamestnanci dostávajú menšie platy, než im oficiálne pri pohovoroch bolo sľúbené. Už je do toho zapojený i premiér a štát, dokonca je ochotný dať automobilke finančné prostriedky, aby mohol Jaguar zamestnancom zvýšiť plat na úroveň, aká bola pri sľubovaní. Automobilka by zrejme finančné prostriedky zo strany premiéra uvítala, no odmieta ich minúť na zamestnancov. Bráni sa odvôdnením, že zamestnancom ponúka bonus.
jaguar v přírodě

        Ja si však myslím, že takéto odvôdnenie je iba obyčajnou lžou zabalenou v čokoláde. Je to spôsob, kedy sa fima môže zbaviť zodpovednosti a kedy sa môže zbaviť zákona a jeho dohľadu, pričom zamestnancom v konečnom dôsledku môže dať aj tak veľké nič!
 

smajlíci
Predsa ak sa firmou zákon prestane zaoberať, opäť je pánom firma a nie zamestnanci
. A kto tvorí podmienky pre dosiahnutie bonusu? Firma, nie zamestnanci! Takže vôbec by som sa nečudoval, ak by bol ten bonus iba nedosiahnuteľným bodom a zamestnanci by zostali tam, kde sú aj teraz! S rovnakým platom a do toho ešte aj naštvatým zamestnávateľom. Ten bonus sa teda ľahko môže stať nedosiahnuteľným. Tým pádom sa žiadne zvýšenie platu neuskutoční. Neverte teda takýmto tvrdeniam a odvôvodneniam! Bonus nemusí v konečnom dôsledku nič znamenať, iba tým všetkých zaslepia. Stiahne sa obvinenie a je ľahko a pravdepodobne možné, že veci zostanú po strarom, bez navýšenia!
vztah

Kto vytvára pravidlá a podmienky ten je pánom a vy ste iba hráčom, ktorý to musí prekonávať. Jediná cesta, ako sa dovolať k vyššiemu platu je osloviť vyššieho pána, teda premiéra a štát. Mám tušenie, že iba tadiaľto ide momentálne cesta, preto Jaguárovi neverte a žiadajte navýšenie ďalej!