Technika a elektronika je tu s nami stále, už dlhé roky. Iba mení svoju podobu, výkonnosť a cenu. Veľa z nás zrejme nájde doma určitý elektronický produkt, ktorý sme kúpili pred niekoľkými rokmi a už ho akosi nepoužívame. Ak sa nám určitá vec pokazí, napríklad reproduktory, ako prvé nás napadne ísť si automaticky kúpiť nové. Alebo sa stane prípad, kedy si kúpime nový produkt a ihneď k nemu dokupujeme i rôzne doplnky.

šrot

No som si istý, že v niektorých prípadoch to vôbec nie je treba.
Zoberme si napríklad fakt, že kupujeme počítač. Pokiaľ sa jedná o typ, ktorý má priemerné parametre tak zistíme, že ak odráteme cenu monitora, samotná „skrinka“ nie je taká drahá. A práveže tá „skrinka“ je základ, ktorý skutočne potrebujeme.

monitor

Preto Vám poskytnem riešenie, ktoré možno niekomu pomôže. Ak vlastníme LCD televízor, ktorý používame prevažne len my, obrazovku k počítaču máme vyriešenú. Niektoré TV obsahujú i koncovku VGA, ktorá je určená ako výstup k počítaču. Ale koncovka HDMI by mala byť samozrejmosťou i pre Váš LCD televízor. Nekúpime si teda k počítaču monitor v hodnote 100 eúr. Miesto toho si kúpime kábel HDMI v hodnote 15 eúr. S týmto HDMI káblom hravo prepojíme počítač s TV, pričom kvalita obrazu bude viac než super. Ušetrili sme skoro 100 eúr a máme perfektný obraz a dokonca i zvuk, pretože pomocou tohto kábla máme možnosť vyhutnať si i kvalitný zvuk, ktorý bude vychádzať z našej TV. Ušetrili sme ďalších 20 eúr za reproduktory.

rádio

Čo sa týka ozvučenia, existuje i iná alternatíva.
Ak máme rádio, či vežu, pozrime si, či disponuje módom AUX. Vidíme možnosti CD, Tape, FM a pod. Ak vidíme i značku AUX, môžme využiť následujúcu altrenatívu. Podotýkam, že ak má Váš audio systém tak 7 rokov, možnosťou AUX zrejme disponuje. V tom pípade si kúpime kábel, ktorý má obe rovnaké koncovky typu „Jack.“ Bývajú rôzne varianty, musí byť však na oboch stranách rovnaký. Jednu koncovku zapojíme do počítača, do vstupu pre reproduktory a druhú do koncovky v rádiu s názvom AUX. Následne si na audio systéme zvolíme mód AUX. Týmto spôsobom sme dosiahli ozvučenie, ktoré bude vychádzať z nášho audio systému.