Nové modelové rady tvoria varianty IONIQ Hybrid, ktorý kombinuje spaľovaciu jednotku s elektromotorom, IONIQ Elektric s čisto elektrickým pohonom s nulovými emisiami a dojazdom až 280 km, poslednou variantou je IONIQ Plug-in, ktorý je možné dobiť z externého zdroja a ponúkne dojazd až 50 km iba na elektrický pohon.
 
1.      Predná maska
–        Hybrid, ten od elektrickej verzie spoznáte vďaka výraznejšej mriežkovej šesťuholníkovej prednej maske s aktívnymi vzduchovými klapkami, ktoré svojím otváraním a zatváraním vylepšujú aerodynamiku vozidla. Naopak čisto elektrická varianta má prednú masku úplne plnú.
 nabíjení elektromobilu
2.      Pohonné jednotky
–        IONIQ hybrid poháňa nový zážihový štvorvalec Kappa 1,6 GDI s priamym vstrekovaním a výkonom 77 kW 105 k a krútiacim momentom 147 Nm so šesťstupňovou dvoj spojkovou prevodovkou DCT. Elektromotor poskytuje výkon 32 kW a maximálny krútiaci moment je 170 Nm, ten je napojený na akumulátory Li-Pol s kapacitou 1,56 kWh.
 
3.      Batožinový priestor
–        Veľkorysý je aj batožinový priestor s objemom 443 litrov, po sklopení zadných sedačiek je až 1505 litrov.
 
4.      Užitočné funkcie
–        Stráženie mŕtveho uhla je pri zapnutej smerovke doplnené zvukovým signálom. Ďalšou funkciou je bezdrôtové, indukčné dobíjanie telefónu. Vozidlu nechýba autonómne brzdenie AEB s funkciou rozpoznávania chodcov a adaptívny tempomat. Na veľkom farebnom displeji možno počas jazdy sledovať, aký pohon je práve v danú chvíľu využívaný. Možno tak v reálnom čase sledovať prenosy energií a tiež či zrovna nedochádza k spätnému dobíjaniu batérií vďaka využitiu kinetickej energie hybridným systémom.
 volant Hyundai
5.      Záruka, cena a použitie

–        Hybridná varianta sa najviac hodí do mestskej premávky, kde je hybridný pohon využitý najviac, čo znižuje okamžitú spotrebu. Cena hybridného modelu IONIQ začína na 24 000 Eurách. 5 ročná záruka je bez obmedzenia kilometrov a navyše výrobca pridáva záruku 8 rokov alebo 200 000 kilometrov na akumulátory a 8 rokov asistenčných služieb pre celú Európsku úniu.