Poraďte si s upchatými odtokmi: Profesionálne

Z času na čas sa stretávame s nepríjemnosťou, akou je upchatý odtok, ktorý naruší funkčnú prevádzku drezu, umývadla alebo napríklad vane. Je logické, že takýto problém sa musí čo najskôr odstrániť. Takisto je potrebné takémuto stavu do budúcna predísť, a to najlepšie vhodnou prevenciou- kontrolou a prečisťovaním odtokov, v neposlednom rade si dať treba pozor na to, čo vlastne splachujeme.

Umývadlo, detská ruka

Prevencia a najlepšie riešenie

Čo teda znamená, že by sme sa mali vyhnúť splachovaniu odpadov, k akým patrí napríklad kuchynský olej a mastnoty, ostatky z obeda, mydlo a hygienické prípravky, vlasy alebo aj lieky. Všetky tieto odpady sú príčinou vzniku usadenín v potrubí. Tieto usadeniny sú potom zodpovedné za pomalé odtekanie odpadovej vody a vznikajúci zápach, prípadne za iné zvláštne chovanie vody pri splachovaní. Ak však k takémuto havarijnému stavu príde, ešte vždy vám dokáže pomôcť krtkovanie Hlohovec https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-hlohovec/.

Dajte si pozor na…

Spomenuli sme, že okrem pomalého odtekania vody je v havarijnom stave problémom tiež nepríjemný zápach šíriaci sa z odpadového potrubia. Nie je to nič príjemné, ak sa tento zápach začne šíriť do miestností. Ďalším problémom je potom aj riziko vytopenia. Neodtekajúca odpadová voda sa po krátkom čase môže vyliať a nepríjemne zaplaviť váš interiér. A keď bývate na bytovke, odpadová voda môže dokonca pretiecť aj k susedovcom pod vami.

Vodovodný kohútik

Dajte prednosť odborníkom

Možno vás totiž napadne, že tento problém odstránite aj sami. V menej zložitých prípadoch to je možné, v závažnejšom havarijnom stave sa vám ale oplatí nechať to na profesionálny servis. Vyhnete sa tak ďalším zbytočným finančným nákladom, ktoré by pri laickom zásahu mohli vzniknúť. Teda napríklad už spomenuté vytopenie alebo poškodenie potrubí neodborným zásahom.