Realita alebo klam v reklamách ?


Ø  Ak si vyberáte hypotéku podľa reklám , môžete byť veľmi sklamaný. Aby ste dostali výhodný úrok musíte splniť určite podmienky. Napríklad využívať účet alebo  musíte mať založený šporiaci účet alebo pravidelne využívať kreditnú kartu.
papírové bankovky

 
Ø  Ak nechcete jednu z týchto služieb využívať môže sa vám úrok dvoj násobne zvýšiť.
Podľa čoho posudzujú výšku úroku ?
Každého posudzujú inak. Niekoho podľa toho akú veľkú hypotéku žiada , niekoho podlá mesačného zárobku a niekoho podľa životného minima , tých faktorov je naozaj dosť.
Ak teda žiadate hypotéku či úver musíte sa pripraviť naozaj na všetko. Okrem toho musíte mať čistý finančný register. V praxi to znamená že ak máte v ňom záznam nemusia vám nič schváliť. Stačí aj malá drobnosť a vaša žiadosť o pôžičku môže byť zmietnutá zo stola behom sekundy a nie je to nič prijemné.
kalkulačka na telefonu

 
Ø  Vráťme sa ale späť ku reklám. Ak vidíte reklamu kde vám ponúkajú úrok od napríklad od  0.5 % nie je tak. Dole totiž sú malé drobné písmená , teda vety ktoré hovoria že ak chcete tento úrok musíte splniť všetky podmienky banky. Avšak je len malé percento ľudí ktoré si to prečítajú a veľa ľudí sa nachytá na úrokoch ktoré musí splácať celý život.
Môže ísť o podvod ?
 černé pero

Ø  Čiastočne aj áno aj nie . Ak by sa ohradili na to že vás oklamali , banka môže povedať že ste si mali prečítať všetky podmienky ktorú sú v reklamách ale aj zmluvách o uzatvorení pôžičky. Takže podvod či nepodvod ide o napálenie ktoré môžete ľahko ľutovať , teda hovoríme o nachytanie zo strany bánk.
 
·         Kde získam najlepší úrok ?
 
Na slovenskom trhu máme niekoľko centrálnych a pobočkových bank s ktorých si môžete vybrať . Úroky v bankách sa neustále menia a je to hlavne z toho dôvodu aby nalákali viac ľudí do svojej pobočky. Preto si veľmi dobre pozisťujte všetky dostupné informácie a až potom sa  môžete rozhodnúť do akej banky pôjdete žiadať pôžičku.